Düğün öncesi davetiye hazırlanması

Düğün zamanı gelip çatmadan yapılması gerekenler

Düğün öncesi ve sonrası yapılması gereken başlıca hazırlıkları sıralamak gerekir ise davetiye seçimi, nikah şekeri, gelinlik, damatlık, düğün organizasyonu gibi önceden hazırlanması ve planlanması gereken işlerdir. bunlar son güne bırakılmaması ve düğün tarihine 2 ay kala bir zamanda hazırlıklarına başlanması gerekir. bunların en  önemlisi davetiye seçimidir çünkü davetiye dışında ki her şey düğün günü yada düğünden 1 gönce ihtiyaç olunacak ürünlerdir.

fakat davetiye seçimi en baş da hazır olması gerekir ki düğüne 15 gün yada 1 ay kala dağıtımına başlanmalıdır. yemek de düğün kokteyl yada farklı bir etkinlik de bulunuyor ise davetiyelerin kesin olarak düğün tarihinden 25 gün önceden davetlilere ulaşması gerekir ki gelecek olan kişiler sizin düğün tarihine göre hazırlık yapsınlar ve organizasyon tarih gününde yemek daveti için randevu hazırlıklarını oluştursunlar yemekli düğünlerde organizasyon tarihinden 10 gün öncesine LCV yapılması gerekir.

 

 

LCV kısmında şöyle bir yazı yazılması uygundur:

Katılımlarınızı 10 eylül 2023 tarihine kadar bildirmenizi rica ederiz. irtibat olarak

duman ailesi: 0532………………….. aşkın ailesi: 0532……………..  şeklinde bir yazılım formatı her iki aile içinde uygundur.

aileler kendi dost ve akrabalarının kendilerini aramaları için kendi telefon numaralarını vermeleri en doğrusu olacaktır. akraba bireylerinin diğer aile bireylerini aramaları hiç doğru olmaz yada tanımadıkları birileri ile muhatap olmaları hoş olmayabilir

Nikah şekerleri ise düğün günü davetlileri karşılamak için kullanılacağı yada düğün çıkışı teşekkür amaçlı olarak davetlilere dağıtılması amaçlandığı için çok fazla  hazırlanmasında acele edilmemesi gerekir. bunlar içerisinde bulunan koku yada şekerlerin bayatlamaması için düğün tarihine yakın bir zamanda sipariş verilmesi doğru olacaktır

Gelinlik bu işlerin için en önemlisi olduğu için bunun zamandan daha çok hazırlanma aşamasında çıkabilecek sorunlar oluşabileceği için önceden tedbir alınmalı ve son günlere bırakılmamalıdır. gelin yaptıracak olan adayımızın yaşayacağı stresi göz  önüne alacağımız zaman düğün tarihinden en az 3 ay önceden hazırlıklar için başlanması doğru bir zaman olacaktır. bizim bu günler iş yerimize gelen çiftler üzerinde yaptığımız araştırmalarda son güne bırakılan işlerde her zaman aksilikler çıkmıştır.

 

 

Damatlık ise erkeklerin bu konuda çok takıntıları olmamakla beraber gelinlik ile birlikte halledilmesi uygun olacaktır. gelinlik provaları kadar olmasa da erkeklerinde damatlık kıyafetlerinde özel dikimler için provaya gitmeleri gerekebilir.

Fakat gelinlik tasarım yada özel dikim aşamasında prova dikimlerine çok sıkça gidileceği için bu aşamada diğer işlerin halledilmesi ve boş zamanın sağlanmış olması gerekir. gelin adaylarının son günlerde yaşayacağı sorun ve aksilikleri de dikkate alacak olursak bu günler de proğramlı hareket etmek ve randevulara zamanında gitmek en doğru yapılması gereken bir karar olacaktır.

zamansız yapılan hazırlıklarda çıkabilecek en küçük problem bile sizin keyfinizi kaçıracak ve işlerinizin aksamasına neden olacaktır.

El Yapımı Özgün Doğa Dostu Tasarımlar

Hem özgün bir tarz yaratmak hem de düğün ya da nişan davetiyelerini daha uygun bir bütçe ile hazırlamak isterseniz, el yapımı davetiyeler hazırlayabilirsiniz. Evlenecek olan çiftlerin hayatlarındaki bu en özel zamanlar için değer verdikleri herkesi çağıracakları düğün ya da nişan adına bazen kalıp olarak hazır haldeki davetiye çeşitleri çiftleri pek fazla tatmin etmez.

O yüzden kendi kişiliklerini ve düşüncelerini yansıtacakları özel bir davetiye de hazırlamak isteyebilirler. Düğün aşamasında birçok zorlu uğraş ve aşama vardır ve bunların içinde çok büyük bir yeri olan ise davetiyeler dir. Elden ya da kargo ile göndereceğiniz davetiye çeşitleriniz için kaliteli bir malzeme çatısı altında satın alarak siz de kendi özgün davetiye modelini hazırlayabilirsiniz.

 

 

Doğa Dostu El Emeği Göz Nuru

Başka hiçbir yerde rastlanmayacak bir davetiye modeli hazır edebilirsiniz. Fakat bunu yaparken adında olduğu gibi her şey el ile yapılmamaktadır. Kaliteli bir çözünürlüğe sahip yazıcı da gerekmektedir. Ayrıca zarf için özel ve kolay parçalanmayan kalın kağıtlar elde edilmelidir. Davetiye üzerine yapılacak olan süslemeler de yine kişisel zevklere göre değişebilir. Güzel dantel desenleri, fırfırlı süslemeler ya da kenar ve köşelere yapılacak olan yine değişik süsler bulup yapılabilir.

Bir el yapımı davetiye modeli için eğer bilgisayar üzerinde grafik programları konusunda biraz da olsa bilgi sahibi iseniz bunu da kendiniz yapabilirsiniz. Belki evde davetiye yapımı gözünüze zor gibi görünebilir ancak bunun hem eğlenceli olduğunu hem de öyle düşünüldüğü gibi çok zor olmadığını belirtmek gerekir. Eğer vaktiniz varsa çok daha uygun malzemeler elde edebilir ve hiçbir kalıp davetiyeye benzemeyen bir model ortaya çıkarabilirsiniz.

 

 

Özgün ve El Yapımı Davetiye Çeşitleri

-Her ne kadar kendi kafanızda oluşturduğunuz bir modeli evinizde yapma arzusu içerisinde olsanız da, internet üzerinde verilen ve el yapımı olan birçok örnek bulunmaktadır, bunlardan esinlenerek de kendi özgün davetiyenizi oluşturabilirsiniz.

-Örneğin davetiye üzerinde, kıvrılmış olan bölümünün dış noktasına kelebek, yıldız ya da çiçek şekilleri eklemesi yapabilirsiniz.
-Özel kumaşlar ile yapılacak olan bir davetiyenin zarf kısmına kurutulmuş bir yaprak motifi de yine yapıştırabilir.
-El işi ile güzel bir örgü yapabilir ve bunu zarf üzerine istediğiniz kısmına yapıştırabilirsiniz. Üstelik çok büyük yapmanıza da gerek yok, küçük bir çiçek örneğinden yaparak özenle yapıştırabilirsiniz.
-Davetiye açılırken içinden 3 boyutlu olarak bir takım şekillerin çıktığı davetiyeleri bilirsiniz. Bunlardan esinlenerek siz de kendi özgün davetiye modelinizi yaratabilirsiniz.

-En çok sevdiğiniz bir hayvanın en şirin haldeki resimlerini zarfların üzerine yerleştirebilir ve onların üzerine de güzel davetiye sözleri ile birlikte adres bilgilerini de yazarak ortaya hoş bir davetiye modeli çıkarabilirsiniz.
-Daha bunlar gibi birçok değişik ve özgün fikirleri internet üzerinden bulabilir, daha sonra da bunları kendi düşünceleriniz ve karakteriniz ile birleştirerek güzel bir modeli ortaya çıkarabilirsiniz.

Düğün Mekanlarında Çıkabilecek Sorunlar

 

Düğünler her zaman kişiler tarafından en çok merakla beklenen günler arasında olmuştur. bir gelinlik giyme zaman bir kızın ömür boyu hayatını renklendirecek veya bütün evlilik öncesi yıllarda hayalini kurduğu anlara sahne olacak bir yerdir. düğün mekanları da çiftlerin isteklerine uygun olarak mekanlarını o kadar renklendirip ve canlandırırlar ki sanki insanın o mekanda bütün hayalleri gerçekleşecek. gelin ve damat adaylarımız evlilik öncesi uzun bir hazırlık dönemine girerler bu dönemde gerginlikler özel anlar veya stresli anlarda olabilir.

bu günler daha sonraki yıllarda bir anı olarak hatırlanacak böyle durumlarda kişilere tavsiyemiz birbirlerini çok kırmamaları ve kendilerinin pişman olacağı kararları almadan önce sakin kafa ile düşünmeleridir. düğün öncesi bazı konularda aksaklıklar meydana gelebilir.

 

 

böyle zamanlar her zaman olur davetiye seçimi nikah şekeri gelinlik damatlık veya düğün mekanı gibi ihtiyaçların giderilmesi ve araştırılması zamanında belirli sorunlar yaşanacaktır. bu tür konuları dikkate alarak en ufak ayrıntılara takılmamak gerekir. yada bu konular üzerinde çok fazla durmamak lazım kısa stresli zamanlar çabuk geçer önemli olan daha sonra pişman olunacak kararların alınmaması ve kalplerin kırılmaması.

Düğün zamanı örneğin düğün mekanında eğlence zamanında gelin ve damat çok aşırı heyecanlı olurlar böyle zamanlarda ailelerin onların heyecanlarına ortak olmaları gerekir. aileler bu zamanlarda çiftlere destek olacak kararlar almalı ve her konuda onlara yardımcı olmalıdırlar.

 

 

bazen bir salonda çıkacak ufak tefek aksamalar düğünlerin rezil olmasına neden oluyor. böyle zamanlarda çiftler daimi sakin olmalı ve çıkan kargaşanın içerisine girmemelidir. birbirlerine destek olmalı ve aileler yada personeller arasında çıkan sorunların yanında olmamalıdırlar bunları halletmek için farklı insanların olması ve bu ihtiyaçlarını giderecek üçüncü şahıs kişilerin devreye girmesi lazımdır.

düğün mekanları aksesuar süsleme veya masa düzenleme ihtiyaçlarında gelecek olan davetlilerin kırılmadan onlara zarar vermeden en güzel şekilde idare etmek için bu işle ilgilenecek güler yüzlü insan dilinden anlayan personellerin görevlendirilmesi  gerekir.

bu personeller daha çok bu tür işler ile sürekli ilgilendikleri için nasıl tepki vereceklerini çok iyi bilmektedirler. personellerin bu konu ile alakadar olması düğün sahiplerini de rahatlatacak ve onların bu sorunlar içerisine girmelerine engel olacaktır. böylece hem yakın kişiler ile sorun yaşanmayacak hemde kimsenin mutsuz olmasına engel olunacaktır.

Yeni Sezon Trend Davetiye Tasarımları

 

Yeni Sezon dönemine özel olarak tasarlanmış olan farklı ve zengin bir seçenek imkanı ile davetiye konusunda çiftleri bu sene tatlı bir seçim zorluğu bekliyor. Düğün, nişan ya da sünnet ve kına ile birlikte diğer farklı organizasyonlar adına en yeni ve değişik, özgün modeller içerisinden herkes kendi istekleri doğrultusunda bir çeşit seçebilir.

Özellikle düğün ve sünnet için yapılan davetiye modelleri bu organizasyonlar adına bir hayat boyu hatırlanarak, arada bir çıkarılıp bakılacağı ya da ileride çocuklara ve torunlara gösterileceği için de üzerine çok fazla düşülerek en güzeli yapılmak istenir.

Bu sezon yeni çıkmış olan modeller de çiftleri mutlu eden tasarımlar ile beraber davetliler için de hem eğlenceli hemde çiftlerden hatıra olarak saklanabilecek tasarımlara yer verilmiştir.

 

Davetiye Aşaması ve Yeni Modeller

Özellikle düğün davetiyeleri için seçim 2 ay önceden başlanması doğru bir tercihtir. Bu süreç içerisinde çağrılacak olan kişilerin isimlerini belirlemek, hiç kimseyi atlamadan düğüne davet edilecek insanların belirlenmesinde büyük bir kolaylık sağlar.

İnternet üzerinden yapacağınız küçük bir araştırma ile Yeni Sezon yılının yeni modelleri arasında güzel bir seçim yapabilir, özellikle bu yılın ön plana çıkan kısmı olarak daha çok süslemeler ve renklerin kullanıldığı bir örnek seçebilirsiniz.

Önceden yapılacak olan bu aşamalar sayesinde de, davetiyelerin ne kadara mal olacağına dair net bir fikir de alabilirsiniz. Hayatınız boyunca saklayacağınız ve üstelik o özel düğün günü için davetliler adına da onlara hoş bir model sürprizi yapabileceğiniz farklı bir model hazırlatabilirsiniz.

 

Yeni Yılın En Gözde Modelleri

Hayatınızın en özel anı olan düğün ya da nişan ve daha farklı organizasyonlar için yapılacak olan, hayatınız boyunca da saklayacağınız davetiye modelleri için Yeni Sezon’nin en yeni ve özel, özgün çeşitlerinde kendi zevkiniz ve karakteriniz adına güzel bir seçim yapabilirsiniz. Yeni yıl davetiye modelleri içinden birkaç örneğe buradan da bakabilir ve seçim yapabilirsiniz.

 

 

Yeni sezon davetiye modelleri arasında en çok ilgi görenler, al ve üst karşılıklı köşelere yapılacak olan farklı çiçek desenleridir. Dilediğiniz bir çiçek modelini seçerek davetiyenin üzerine yaptırabilirsiniz. Hasır ipi ile bağlanmış olan ve ipin ucuna takılmış bir kağıt üzerine yazılı anlamlı sözler eşliğinde bir davetiye modeli de yine seçilebilir. Ya da bunun için hoş ve farklı renklerde bir tül kurdele seçimi de tercih edilebilir.

Sade ve beyaz renkli bir zarf içerisine konmuş olan güzel bir dikdörtgen davetiye modelinin üst orta kısmına, değişik çeşitlerde küçük bir kurdele yapılmış ve iki kenar kısımlarına da boydan boya tasarım halinde kabartma desenler eklenmiş modeller de güzel bir seçim olabilir.

İkiye katlanmış olan bir davetiye modelinin dış kısmına yerleştirilen güzel bir dantel ile küçücük bir hazır yapım çiçek eklemesi de yine Yeni Sezon davetiye modelleri arasında bulunmaktadır. En güzel nişan ve nikah davetiye çeşitleri bu sene düğün ya da sünnet ve nişan yapacak, diğer değişik organizasyonlar için de davetiye hazırlatacak kişiler adına oldukça zengin bir alternatifin beklediğini söylemek gerekir.

Çok Tercih Edilen Özel Tasarım Davetiyeler

 

Gelin ve damatların en özel günlerini yaşarken sevdiklerinin de yanında olması için gönderdikleri davetiyeler, pek çok farklı tasarıma hakim olarak tercih edilebilir. Son yıllarda baskı ve tasarım teknolojisinin büyük oranda gelişme göstermesi ile sınırsız hayal gücü ile davetiyelere özel dokunuşlar gerçekleştirilebilir.

Özel tasarım davetiyeler.
– Karikatür içerikli ve 3 boyutlu renkli animasyon içerikli davetiyeler.
– Geçmiş yılları anımsatan bir o kadar da yenilikçi duruşa hakim olan modelleri.

Gibi bir çok değişikliğe hakim olmaktadır. Gelin ve damatlar davetiye seçimi konusunda kendi tarzlarına hitap eden ve ya düğünün konseptini andıran davetiyeler de tercih edebilirler.

 

 

Hangi konsept için nasıl davetiyeler tercih edilir?

Düğün organizasyonunun gerçekleştirildiği ortam dış mekan alanında özellikle kır düğünü ve ya plaj düğünü olacak ise, kişiler, deniz kabuğu yoğunluklu, inci detaylı ve beyaz renk seçeneği ile davetiyelerin en şık tasarımlarını tercih edebilirler.

Dileyen kişiler ise, e- davetiyelerin satışının gerçekleştirildiği yerlerden, organizasyona uygun ya da hayat ettikleri tasarımlara uygun modelleri tamamen kendileri boş bir sayfa ve şablon ile şekillendirebilirler.

Bu gibi durumlar, daha pratik ve hızlı şekilde sonuçlandırmayı, davetiyeleri daha erken zamanda teslim almayı, olası hataları önlemeye yardımcı olabilir.

İnternet üzerinden tercih edilen davetiyelerin hamurları dahi 1. sınıf kalitede, müşteri memnuniyetini ve prestijini daha çok yükseltmek isteyen online mağazalar tarafından en iyi şekilde gerçekleşmektedir. Kır düğünlerinde, üç boyutlu iç açıcı görseller, animasyon ve farklı çizimli kabartmalı tasarımlar tercih edilebilir. Çok uygun rakamlarda paket seçenekleri dahi var olmaktadır.

Son yıllarda en trend ve sıklıkla tercih edilen modellerden biri, konsept hiç fark etmeksizin, gelin ve damadın çok özel anlatının davetiyelerin arka yüzlerinde yer alması ile, farklılık yaratan tasarımlara da sahip olmak mümkündür.

 

 

Davetiyelerin seçiminde nelere dikkat edilmeli?

– Düğün organizasyonunun gerçekleştiği ortamın ağırlığına göre davetiyelerin de o konsepte daha uyumlu olması gerekir.
– Kişilerin özellikle belirledikleri ve hayal ettikleri tasarımları da gayet kolay bir şekilde değiştirip daha uyumlu tasarlayabilmek mümkündür.
– Davet edilecek kişilerin, aile veya iş yaşamında olarak farklılık gösterdiği durumlarda, çok eğlenceli renkli bir davetiye, resmi kurumlarda çalışan ve resmi bir düğüne davet edilen kişilerin gözünde oldukça basit görünebilir.

– İş ve resmi alanlarda dağıtılacak davetiyelerin daha ağır, avangart ve sade olmasına özen gösterilmesi gerekir.
– Hem şık hem de ağır konseptlere özel davetiyelerin iç kısımlarındaki yazılar ve fontlarda, gereğinden fazla mizah içeriğine sahip olmamalıdır.
– Davetiyelerin iç kısımlarında düğün salonları ve klasik eğlenceli düğünler için daha özgün ve serbest tercihler yapılabilir.

– 3 boyutlu davetiyelerin kullanım alanlarını her konseptte tercih etmek isteyenler için, özel olarak farklı bir tasarım ve ya değişiklik uygulanarak her alanda tercihe açık hale getirilebilir.

,

Hangi Davetiye Modelleri Tercih Edilmektedir

 

Farklı alanlarda kullanımı olan, yapılacak bir düğünü ve nişanı ya da diğer birçok organizasyon çeşidi adına bir kibar ve hoş bir çağrıda bulunmak için tercih edilen materyallere davetiye denir.

Tasarımları hangi organizasyon için kullanılacak ise değişiklik göstermekte ve günümüzde sayısız model fırsatı ile ve kişisel isteklere bağlı kalınarak seçim yapılabilmektedir. Sade modeller ya da modern çizgileri olan, değişik süslemeler ile zengin bir hale getirilmiş davetiye çeşitleri, her sene daha fazla bir artış göstermekte ve yapılacak bir organizasyon adına insanların önlerine sunulmaktadır.

 

 

Davetiye Çeşitleri

Düğün ya da nişan ve sünnet ile birlikte kına veya farklı birçok organizasyon adına davetiye çeşitleri piyasa üzerinden seçilebilmektedir. Kişisel isteklere ya da bütçeye göre seçim yapılabilecek olan davetiye modelleri arasından bir seçeneği tercih edebilir ve bunların üzerlerine farklı süsleme eklemeleri de talep edebilirsiniz. Bunlar arasında;

Özel olarak hazırlanmış hasır ipli davetiye modelleri şu anda en fazla ilgi gören çeşitler içerisindedir. Zarf kısımları ya da direk olarak davetiye kağıtlarının üzeri farklı danteller ile sarılmış modeller de ilgi çekenler arasında yer almaktadır.

Kraft kağıtlı ve kaliteli davetiye modelleri ile birlikte köşeleri ya da tüm kenarları değişik çiçek modelleri ile tasarım yapılmış davetiyeler gelin adaylarının gözdesidir. Bisiklet desenli davetiyeler, kelebekli davetiyeler, hareketli ve mizah dolu karikatürlü davetiye çeşitleri yine kişisel tercihlere göre seçim yapılabilecek geniş bir model fırsatı ile genç nesil için hazır kalıplar halinde beklemektedir.

Ayrıca resimli ya da kalpli davetiyeler, İstanbul’un farklı yerlerini tasvir eden davetiyeler ve kutulu davetiye çeşitleri de bulunmaktadır.

 

 

Eski dönemleri seven çiftler için ise bir farklılık yaratmak adına tuğralı ve ferman şeklindeki davetiyeler, sıra dışı ve değişiklik isteyen çiftler adına özel bir tasarım ile yapılabilmektedir. Daha detaylı davetiye modelleri isteyenler için ise 3 boyutlu davetiye çeşitleri, Lüks VIP davetiyeler ve en yeni çeşitler arasında olan Alyans modeller de yine beğeni toplayan davetiyeler içerisinde yerini almış durumdadır.

Bunlar gibi daha sayısız modeller içerisinden kişisel zevklere ve isteklere göre tercih yapmak ve seçimde bulunmak mümkündür. Üstelik bütçeye göre sade modeller arasından da en yeni davetiye çeşitleri seçimi yapılabilir.

En Güzel Davetiye Modelleri

Özgünlükte ve çeşitlilikte sınır tanımayan, her geçen gün daha değişik fikirler ile farklı organizasyonlar düzenleyen kişiler adına davetiye çeşitler sürekli olarak kendisini güncellemeye ve yenilemeye devam ediyor.

Özellikle hasır ipler ile benzenmiş, değişik ve şık dantel çeşitleriyle sarılmış ya da 3 boyutlu davetiye modelleri ile birlikte kabartmalı şekilde iç kısımlarından özenli ve dikkatli bir biçimde oyularak yapılmış olan modeller, özellikle düğün ya da nişan yapacak çiftlerin oldukça fazla ilgisini çekmekte ve tercih edilmektedir. Elbette diğer bütün organizasyonlar adına da yine tüm bu seçenekler en önde gelen seçimler arasındadır.

Nişan Davetiyeleri Tasarımları Nasıl Olmalı

Nişanda Davetiyeyi Kim Bastırır?

Özel zamanlarda ve hayatın her anını birlikte paylaşmak için ilerlenen yolda, atılan ilk adımları yakın çevre ve akrabalar ile yaşamak daha keyiflidir. İnsanların ilk izlenimlerini oluşturan söz veya isteme törenlerinden sonra gerçekleşen nişan törenlerinde, kişiler dış mekan tercihlerini daha sık olarak seçmektedir. Bu gibi durumlarda özel olarak tek tek duyuru yapmak yani, geleneksel yöntem olan davetiye dağıtımı yapmak gerekir.

Birbirinden şık baskı ve tasarımlara hakim olarak üretilen modelleri, en sıra dışı ve hiç bir yerde kolay kolay bulunmayan tasarımları tercih etmek, her gelin ve damadın beklentileri arasındadır.

Bu gibi durumlarda sektörün açıklarını bilen ve uygulayan e- davetiyelerin satışını gerçekleştiren mağazalarda, birçok şekilde farklılık yaratan modelleri görebilmek mümkün olmakla birlikte, kişiler kendi istek ve taleplerine özel olarak eklenti ve değişiklik yapabilme imkanına da sahiptirler.

 

 

Nişanda nasıl davetiyeler tercih edilmesi daha uygun olur?

Düğünler için beyaz yoğunluklu davetiyelerin tercih edilmesi, bembeyaz gelinliği ve mutlu sonu simgelerken, nişan davetiyeleri tam aksine çok daha hareketli ve renkli olabilir. Mükemmel baskı kalitesine sahip,

– kabartmalı
– 3 boyutlu
– aksesuar eklentili

olarak birçok farklı tasarım ve model bulabilmek mümkündür. Kadınların pek çoğu görsellikte hem şık, hem de abartıya kaçmadan değişiklik beklentisi içindedirler. E davetiye kategorisinde istemedikleri kadar çok fazla çeşit bularak, kendi isteklerine göre seçim yapabilirler.

Nişan hazırlıkları başlarken, çok kısa zaman içerisinde sipariş gerçekleştirerek sadece 1 hafta içerisinde davetiyeleri teslim almak mümkündür. Çalışan ve yoğun olarak zamanı kısıtlı olan çiftler için e- davetiyelerin satışını gerçekleştiren sitelerden 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz olarak nişan davetiyesi siparişi geçilebilir.

 

 

Nişanda basılacak davetiyelerin seçimini kim yapar ve ücretini kim öder?

Nişan davetiyelerini genel olarak bir farklılık olmadıkça damatlar gözlemler, gelinler uygular adeti her zaman her yerde aynı olmak üzere, gelinlerin seçimi ile temin edilir. Davetiyelerde, özellikle nişan törenlerinde herhangi bir kısıtlama veya şart bulunmamaktadır.

Birbirinden mükemmel ve sıra dışı olarak tercih edilebilen davetiyeler, nişanda gelin konseptine uygun olarak rengarenk seçimlere de hakim olarak tercih edilebilir. Görselliğe önem veren damatlar da nişan davetiyesi konusunda istek ve fikirlerini tasarlama kısmında öneri olarak gelinlere sunabilir.

Özellikle mükemmeliyetçi gelinler, özel konsept olarak tercih edilen ağır avangart modellere daha çok ilgi duymaktadır. Yeni teknolojik baskılara hakim olan davetiyelerde, son yıllar ücret olarak çok uygun ve paket halinde tüketicinin bütçesi düşünülerek fiyat sunumları gerçekleştirilir.

Sıra dışı bir durum söz konusu olmadıkça, nişanı kız tarafı üstlenen durumlarda davetiyeyi de kız tarafı bastırabilmektedir. Gelinlerin üzerinden yükü almak isteyen damatlar ise, farklı bir jest yapabilir ya da adetlerde gelin evine yük bindirme durumu söz konusu değilse, damatların da ödemeyi gerçekleştirmesi mümkün olabilir. Son söz ve model tercihi her zaman çiftlerin karar vermesi gereken bir durumdur.

Davetiye İçin Yazılması Gereken En Güzel Sözler

Davetiye sözleri denilince her çift en unutulmaz ve en akılda kalan sözleri tercih etmeyi istemektedir. En farklı davetiye sözlerine sahip olmak ve ilginç tasarımlarla hazırlanmış bir davetiye ile düğüne misafirleri davet etmek en güzel istekler arasında yer almaktadır.

Evlilik hazırlıkları içinde olan her çiftin güzel ve farklı sözlerle süslenmiş bir davetiyeye sahip olmak için araştırma yaptığı bir gerçektir. Benzersiz bir düğün davetiyesini sahip olmak isteyenler için çok fazla seçenek bulunmaktadır.

En mutlu gününüzde sevdiklerinizin yanınızda olmasını istediğiniz için onları en güzel şekilde düğüne davet etmek en doğru seçenek olmaktadır. Davete icabet etmenin zarifliğini bilen sevdiklerinize en farklı ve en güzel düğün davetiyesine güzel sözler ve cümleler eklemek de çok önemlidir. Peki, davetiye için güzel sözler ve cümleler nelerdir?

 

 

DAVETİYE SÖZLERİNDE SEÇENEKLER

Davetiyenizde ne yazması gerektiği konusu elbette sizi çok düşündürmektedir. Birçok seçenek arasında kararsız kaldığınız olacaktır. Öncelikle davetiye içinde yazacak olan sözleri belirlemek için komik mi, klasik mi, iddialı mı, şairane mi olmalı buna karar vermelisiniz. Ömür boyu mutluluğa adım atarken en güzel sözlerden oluşan davetiye metinleri ile sevdiklerinizi mutlu gününüze çağırabilirsiniz.

Düğün organizasyonunun en önemli parçası olan davetiye hem tasarımı hem de sözleri ile farklı ve güzel olmalıdır.

En güzel anılarınızın ölümsüz olmasını sağlamak için ise en doğru kararın verilmesi gerekmektedir. Sadece düğün tarihi ya da düğün mekânını belli eden bir davetiye olmasının yanında ilgi çekici sözlerle süslenmiş olması da önemlidir. Çiftlerin yaşamış oldukları aşkı sevenleri ile paylaşmanın en güzel yoludur. Çok özel ve farklı düğün davetiyeleri kataloğundan kendinize en özel olan davetiyeyi seçebilir ya da kendi tasarlamış olduğunuz sözleri davetiye üzerine ekleyebilirsiniz.

 

 

– OLDUKÇA KOMİK DAVETİYE SÖZLERİ

1-) İki gencin birbirini çok sevmesi sonucunda trajikomik evlenme hikayesi…  Sakın kaçırmayın.
2-) Güzel müzik, eğlenceli dakikalar ve bedava yemek için sizleri düğünümüze bekliyoruz. Çok yakında evleniyoruz ve sizleri bu güzel günümüze davet ediyoruz. Çocuklarınızı yanınızda getirmeyi de lütfen unutun.
3-) Medeni Kanunun belirli yasalarına göre evlilik cezalarına çarptırılan gençlerin evlenmesine karar verildi. Sizlerin de bu duruma tanıklık etmesi sonucunda ömür boyu mutlu olacaklarını söylüyorlar.
4-) Sizleri dört gözle nikah törenimize bekliyoruz.

– SON DERECE İDDALI DAVETİYE SÖZLERİ

1-) Hayatınız boyunca bu kadar anlamlı bir evet duymadınız. O halde hemen düğünümüze gelmelisiniz.
2-) Uzun zamandan beri hazırlıklarını yapmış olduğumuz filmin sonuna geldik. Birlikte izlemeye ne dersiniz?

ŞAİRANE DAVETİYE SÖZLERİ

1-) Mutluluk bizim olsun, hey dostlar sizlere haber olsun. En mutlu günümüz bugün, gelenler buyursun.
2-) Gözlerimiz görür görmez vuruldu, kalplerimiz anında ısındı. Bu mutlu günümüzün heyecanını paylaşmak için sizleri de bekleriz.

– KLASİK DAVETİYE SÖZLERİ

1-) Yaşamımızın en mutlu ve en güzel günümüzü bizimle paylaşmak ister misiniz?
2-) Düğün törenimizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Nikah ve Nişan Davetiye Yazıları

Nişan, düğün, sünnet, seminer veya açılış gibi etkinliklere kişilerin davet edilmesini sağlayan kısa mektuplar olan davetiye bazı özelliklere sahip olmalıdır. En önemlisi, davetiyeler mutlaka verilecek olan davetin niteliğine uygun bir şekilde sözler içermelidir.

Kimin, nereye, ne zaman davet edildiğinin bilgilerinin mutlaka davetiyenin içerisinde yer alması gerekmektedir.

Nişan Davetiyesi Yazarken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

1- Davetiyede yer alan cümleler kısa ve net olmalıdır.
2- Davetin nerede ve ne zaman yapılacağının bilgisi, mutlaka davetiye içerisinde yer almalıdır.
3- Davetiye yazılırken saygılı ve nazik bir anlatım kullanılmalıdır.
4- Türkçe’nin doğru kullanılmasına özen gösterilmelidir.
5- Davetiye yazılırken imla ve noktalama kurallarına dikkat edilmelidir.
6- Davetiye içerisinde daveti kimlerin verdiğinin ve kimlerin davete çağrıldığının bilgisi yazılmalıdır.
7- Nişan davetiyesi, özel olarak hazırlanan kağıtlara basılmalıdır. İsteğe göre, el yazısı da tercih edilebilir.

 

Nişan Davetiyesine Neler Yazılabilir?

İnsanların özel günlerinden bir tanesi olan nişan için hazırlanacak olan davetiyelere çeşitli yazılar yazılmaktadır. Bu yazıların davetiyenin niteliğine uygun olması son derece önemlidir. Bu nedenle, nişan davetiyesine yönelik cümleler kurulmasına dikkat edilmelidir.

Nişan davetiyesi yazılırken, yazılacak olan davetiye metninin sade ve anlaşılabilir olmasına önem vermelidir.

Davetiye de karmaşık ve anlaşılması güç olan cümlelere yer verilmemelidir. Davetin kaç kişilik olduğu bilgisi ayrıca belirtilmelidir. Nişan davetiyesine yazacak cümleler bulmakta zorlanıyorsanız; bazı hazır kalıp sözleri kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Nişan Davetiyesi Sözleri

Nişan davetiyesine nişanlanacak olan kişilerin adını yazdıktan sonra, nişan törenlerinde sizleri de aralarında görmekten mutluluk duyarlar cümlesi yazılabilir. Bu davetiye sözü, en çok kullanılan kalıplaşmış nişan sözlerinden bir tanesidir.

“Nişanlanırken sizleri de aramızda görmek dileğiyle…” cümlesi kalıplaşmış nişan davetiyesi sözlerinden bir diğeridir. Anlatım dili sade ve anlaşılırdır.

“Nişanlanıyoruz… Bu mutlu ve özel günümüzde bizimle beraber olmanızı ve bizi onurlandırmanızı diliyoruz. ” sözü, nazik bir şekilde yazılan davetiye sözlerindendir.

 

 

“Nişanlanıyoruz… Sizleri de bu mutluluğu paylaşmaya bekliyoruz.” hem kısa hem de anlaşılır davetiye sözlerindendir.

Klasik sözlerin dışında farklı davetiye sözleri arayanlar, kalıplaşmış cümlelerin dışında sözler kullanmalıdır. Bu sözleri hazırlamak için yaratıcı cümlelere yer verilmesi gerekmektedir. Sıradan ve basit cümlelerden sıyrılarak hazırlanan bu sözlere; “Gördü gözlerimiz, sevdi kalplerimiz, birleşti ellerimiz. Bu mutlu günümüzde sizleri de nişanımıza bekleriz.” ve “Sürüp giden hayatın içinde kendimize yeni bir sayfa açarken, nişan törenimizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.” gibi davetiye sözlerini örnek olarak verebiliriz.

Kalıplaşmış davetiye sözü kullanmak, kişilerin zamandan tasarruf etmesini sağlamaktadır. Buna rağmen, bazı insanlar davetiyelerinin farklı olmasını istediklerinden, bu sözleri kullanmak istemeyebilir.

Davetiyelerinde klasik nişan sözlerinin dışında sözlere yer vermek isteyenler, kendi yaratıcılıklarını kullanarak davetiye sözü hazırlayabilirler.

Bu işlem biraz zaman alsa da, kişilerin özel nişan davetiyeleri hazırlamaları için gereklidir. Davetiyelerin sözlerini kişiler kendi yazabileceği gibi, bir yerlerden alıntı da yapabilirler.

Davetiye Üzerinde Kullanılan Fontlar

Özel zamanların mükemmel tasarımlar ile taçlandırılması, konukların davete teşrif etmeleri için kendilerini çok özel hissettirecek davetiyelerin ile mümkün hale gelmektedir. Dış tasarımları, iç görselleri, yazım ve anlatım biçimleri oldukça farklı şekillerde, gelin ve damatların aslında tam anlamı ile kişiliklerini yansıttığı durumlardır. Mükemmel tasarımlara hakim olan davetiye modelleri,

gelin ve damatların sevdiklerini davet etme şekillerinde de önemli rol oynamaktadır. Kişiler, dış kalıplarını kendi tercihlerine göre belirlemektedir. Özellikle birbirinden değişik tasarımlara hakim olan modeller, her alanda farklılık gösteren çağrı metinleri, yani fontlar ile renklendirilebilir. Font anlatış ve açıklama içerikleri, davetiyelerin özelliklerine ve tasarım şekillerine göre de büyük oranda değişiklik göstermektedir.

 

Hangi davetiyelerin font özellikleri farklılık gösterir?

Sade ve avangart, yani resmi bir davetiyenin içerik yazısı da oldukça resmi ve mükemmeliyetçi olarak tercih edilebilir. E- davetiyelerin satışını gerçekleştiren sitelerde hazır fontları bulabilmek mümkündür. Kişiler kendi tercihlerine göre diledikleri içeriği üreterek yayınlatmakta da özgürdür.

Etkinlik zamanlarının temsili olarak farklılık yaratan modelleri, fontlarda da özellik olarak tasarıma uygun anlatım diline hakim olabilir. Davetiyelerin dış kısımları kişilerin renkli kişiliğini yansıtırken, fontların resmi ve kurumsal dil ile yazılması tercih edilmez. Daha renkli, eğlenceli ve okuyanları gülümseten yazılar içerebilir.

İş yemeği ve kokteyl davetiyeleri, mutlak suretle daha ciddi yazılara hakim olabilir. Genellikle gelin ve damatların kendi ağızlarından yazılan hitap şekli ile anlatımı, iş davetiyelerinde ise daha resmi ve kuruluşun genel davetini anlatan dil seçimi tercih edilir. Sünnet organizasyonlarında ise, en özgün içerikli fontlar tercih edilebilir. Okuyanların tebessüm etmek için tekrar okuyacakları tasarımlar, organizasyonu gerçekleştirme amacının ne kadar renkli ve eğlenceli durumlardan geçeceğinin anlatımı sergilenebilir.

 

Düğün için fontlar nasıl tercih edilir?

Konsept olarak davetiyenin şekli fontların seçilmesinde önemlidir. Eğlenceli iç ve dış görünüme sahip olan davetiyeler, davetlileri kıskandıracak kadar sıra dışı ve mükemmel özgün kelimeler içerebilir. Daha ağır ve resmi törenler için düzenlenen davetiyeler, daha sade ve ağır renklerden oluştuğu için, resmi ve daha sade ciddi anlatımlar ile düğün daveti yapılabilir.

Fontlar genellikle davetlilere hitap eden bir bölümdür. Davetiyenin asıl amacını içeren yazılardır. Bu nedenle, farklılaştırırken davet yoğunluklu olmasına da dikkat edilmesi gerekir.

Hangi yazı tiplerinde font tercih edilebilir?

Davetiyelerin ana rengi ve temasında hangi yazı tipi seçilmiş ise, aynı şekilde uygulama yapılabilir.

Özellikle uygulanması gereken sıra dışı yazılarda, renk talebi de mümkündür. Sünnet çocukları için daha serbest ve özgür davetiyeler basılabilir. Eğlenceli yazımlar, farklı tasarımlar ve istenen her tarza hakim olarak anlatım fontları içermesi olabildiğince özgür bırakılabilir.

E- davetiyelerin satışını gerçekleştiren sitelerde, genel olarak çok daha sıklıkla tercih edilen ve kararsız kalındığı durumlarda hazır şablon fontların yazım biçimlerinden de örnek alınarak tercihe göre farklılaştırılabilir.

Özgün Tasarım Özel Konsept Davetiyeler

Çeşitli etkinlikler nedeni ile davet etmek istenilen konukların gözlerine en iyi şekilde hitap etmek, kaliteli sunumlar ile beğenileri toplamak adına davetiyelerin tasarımları oldukça büyük önem taşır. Özellikle gönderim aşamalarındaki zarf kaplamaları, eski zamanlardaki beyaz ve sade görünümden oldukça uzak tasarımlarda çok farklı ve renkli şekillerde tercih edilmektedir.

Gelinlerin daha çok önemsediği, bin bir zahmet ile seçip beğendiği tasarımlar, düğün konseptlerine uymadığı takdirde bütün şıklığı boşa gidebiliyor.

Önemsenmesi gereken durumlarda bile farklı tasarımlar, yaratıcı duruşlar sergilemek için, özellikle bütünleyici davetiye modellerinin seçilmesine her alanda özen gösterilmesi gerekmektedir. Düğünlerin, en önemli parçaları arasında yer alan davetiyeler, doğru konsept ve doğru içerik olarak tercih edildiğinde, organizasyonu çok daha lüks ve özenle seçilmiş kadar lüks kılabiliyor.

 

 

Özel konsept ne anama gelmektedir?

Gelinlerin ve damatların, normal görünümlü davetiyelerin biraz daha dışına çıkarak farklılık yaratmak isteyecekleri durumlarda, ihtiyaçlarını karşılayan davetiyeler olmaktadır. Ağır ya da hareketli fark etmeksizin, bir çok e- davetiyelerin satış sitelerinde bulabilecekleri özel tasarımlar ile her yerde bulunmayan model ve tasarım örneklerini sunan kısımlardan oluşmaktadır.

Genel olarak fiyatları dahilinde özel indirim uygulaması gerçekleştirilen noktada devreye girmektedir. Özel concept davetiyeler, düğünlerin konularına göre nokta atışı yapmak ve daha doğru seçimler gerçekleştirmek için uygun tercih bölümü olabilir.

Eski klasik tasarımların değil, daha çok farklı, sıra dışı ve her yerde olmayan modellerin bulunması anlamına gelmektedir.

Özel konsept davetiyeler, neleri kapsar?

Farklı duruş yaratmak ve davetlileri heyecanlandırmak isteyen düğün sahiplerinin genel olarak tercihleri arasında yer alan özel concept modelleri, ağır bir kokteyl veya iş toplantılarının seminerlerin davetinde de sıklıkla tercih edilmektedir.

 

 

-Sıra dışı zarf ve kapak tasarımı.
– Davetiyelerin ana sayfasında farklı aksesuarlar, çeşitli taş, çiçek veya boncuk eklentileri.
– Daha kalın ve özel baskılama teknikleri.
– Kaliteli kalın hamurdan yapılarak, görselliği yüksek evlerin bir köşesinde mutlaka konumlandırmaya ve sergilenmeye değen modelleri bulunmaktadır.

– Sıra dışı iç ve dış alan baskısı ile dikkat çekmek, hareketli veya sadelik isteyenlere özel modeller bulunabilir.
– Sadelikten yana olanlar için daha özel ve profesyonel ürünler mevcuttur.

Örneğin; Sade renkli göz yormayan net tasarımların güpür baskılı olan modelleri. Sade bir o kadar şık olarak inci detaylarıyla süslenmiş tasarımlar.

– Kabartmalı ve çok özel işleme motifleri ile hareketlendirilmiş, kuşak eklemeli modeller.
Birçok farklı seçeneği her yerde bulunmayan ve görülmeyen modelleri değişiklik yaratma yanı ağır basanlar için tercih edilebilir.

Özel konsept ürünlerinin fiyatları nelerdir?

Malzeme ve işçilik standart davetiyelere göre çok daha üst sınıflarda üretim aşamalarından geçmesi nedeni ile standart davetiyelerden 40 ile 50 kuruş fazla miktarlarda ücretlendirilir. Kişilerin baskı taleplerine ve ek özellik isteklerine göre fiyatlar daha da artış gösterebilir.

Çiftlerin isteklerine tasarım çalışmaları değişebileceği gibi özel olarak zaman alabilecek tasarımlar için fiyat diğerlerine göre daha farklı olabilir. fiyatların belirleyici olmadığı tasarımlar da tasarımcıların özgün modeller çıkarmak için uzun süren bir çalışma yapacağı için bunlarda ücretler sonradan çıkarılmaktadır.

Kına Davetiye Tasarımları Nasıl Olmalıdır?

Son zamanlarda davetiye sektörünün hızla gelişim kazanması sayesinde ve yoğun bir talebin olması ile de birlikte çok farklı davetiye tasarımlarını görmek mümkün olmaktadır.

Hayatınızın en anlamlı ve en güzel anlarınızı yaşamak için seçeceğiniz davetiyelerin güzel olması konusunda da doğru tercihlerde bulunmanız gerekmektedir. Tercih yapmanız gereken en önemli durumlardan birisi olan kona davetiyeleri nasıl olmalıdır? Şeklindedir.

Kına gecelerine özel olarak da davetiye seçenekleri bulunmaktadır. Artık özellikle bayanların davetiyelerine çok fazla önem vermesi nedeni ile en farklı ve en özel davetiye olması için çok fazla araştırma yapmaktadır.

Kına gecesi organizasyonlarının son derece muhteşem olması nedeni ile davetiyelerin de ona uygun olarak tercih edilmesi gerekmektedir. Bütün organizasyonlar için farklı davetiye seçeneklerini tercih edebileceğiniz gibi ayrıca kendi tasarımlarınıza özel olarak da davetiye yaptırabilirsiniz.

Özel anlarınız için tercih edeceğiniz davetiyenizin nasıl olması gerektiği konusunda epey düşüncelere dalabilirsiniz. Kızlar arasında yapılacak olan kına gecenizin en muhteşem olmasını isterken davetlileri de çağıracağınız davetiyenizin de muhteşem olması gerekmektedir. Peki, kına davetiyeleri nasıl olmalıdır? Kına davetiyesi seçerken genç çiftler nelere dikkat etmelidir?

Kaç adat kına davetiyesi bastırılmalıdır? Tüm bu soruların cevaplarını bulmak ve düğünün, kına gecesinin kusursuz olmasını sağlamak için dikkatli ve özenli davranmak gerekmektedir.

 

– Düğün Davetiyesinden Farklılık Gösteren Kına Gecesi Davetiyeleri

Kına davetiyeleri genel olarak düğün davetiyelerinde farklı özelliklere sahip olarak tasarlanmaktadır. Bazen kına geceleri düğün davetiyeleri ile tek olarak davetlilere bildirilmektedir. Ama son zamanlarda genç gelin adaylarının adeta bekarlığa kız kıza veda partisi adına altında kına geceleri düzenlemeleri nedeni ile özel kına gecesi davetiyelerine ihtiyaç duymaktadırlar.

Kına davetiye seçenekleri düğün davetiyeleri kadar bol seçeneğe sahip olmasa da kendi tasarımlarınızı da yansıtabilirsiniz. Çok fazla modele ulaşmak için internet üzerinden de araştırma yapabilirsiniz.

Bakmış olduğunuz kataloglar haricinde kendinize ve sevdiğinize özel bir davetiye arıyorsanız eğer kişiye özel tasarım davetiye yaptırabilirsiniz. Özel tasarım kına davetiyeleri her zaman için daha çok tercih edilmektedir.

 

 

– Kına Davetiyesi Sözleri Nasıl Olmalıdır?

Kına davetiyesinin konseptinin nasıl olması gerektiği konusunda karar verildikten sonra sıra nasıl bir söz yazılması gerektiği konusuna gelmektedir. İnternette pek çok sitede farklı kına davetiyesi sözleri bulmak mümkündür.

Önemli olan sizi yansıtan, sizin tarzınızı ifade eden sözleri tercih etmektir. Klasik tarzda bir kına davetiyesi seçiyorsanız eğer sözlerini de klasik tercih edebilirsiniz. Kına gecemizde siz değerli davetlileri de aramızda görmekten mutluluk duyarız gibi bir cümle yeterli olmaktadır.

– Kına Davetiyesi Örnekleri Nelerdir?

*Püskül gibi aksesuarlar ile süslenerek hazırlanan pembe, kırmızı, turuncu kına gecesi davetiyeleri
*Ayna şeklinde süslenmiş olan kına gecesi davetiyeleri
*… Gelinin Kına Gecesi Davetiyesi şeklinde hazırlanan kına gecesi davetiyeleri
*Esprili kına gecesi davetiyeleri

Sade Ve Modern Tasarımlı Davetiyeler

Kişisel tercihlere göre düğün, nikah ya da kına organizasyonları için sade veya modern davetiye modelleri seçme şansınız, sunulan zengin fırsatlar bünyesinde oldukça kolaydır.

Üstelik bütçeye göre çok şatafatları ve süsleri olmayan ama aynı zamanda zarif bir görünüme sahip davetiye modellerinden de elde edebilirsiniz. Her iki seçenek içerisinde de geniş bir seçenek imkânı sizleri karşılıyor.

Sade Tasarımlı Davetiyeler

Sade davetiye çeşitleri modern davetiyeler kadar zengin bir seçenek altında sunulmaktadır. Sade bir davetiye seçmenin iki farklı nedeni vardır. Birincisi her çiftin bütçesine göre fazla süs eklemeleri yapmadan bir davetiye modelini alırken, aynı zamanda şık bir görünüme de sahip bir davetiyeye sahip olmak istemeleridir.

 

 

İkincisi ise bütçe fark etmeksizin, fazla gösterişli davetiye modellerinden pek fazla haz almayan çiftlerin kişisel tercihlerine göre bir sade davetiye modelini düğünleri için kullanmak istemeleridir. Her iki neden için de bu konudaki seçenekler mümkün olduğunca, tasarımcı ve üreticiler bünyesinde istekler göz önüne alınarak piyasaya davetiye modelleri sunulmaktadır. Örneğin sade model seçenekleri arasında;

Klasik olan dikdörtgen, yarısı farklı şekiller ile tasarım yapılmış ve bir kurdele ile enlemesine bağlanmış modeller oldukça hoş bir görünüm sergilemektedir.

Ya da sanki dış kısmında bir zarf varmış ve içinden davetiyenin yarısı çıkmış bir şekildeki görünüm ile hazırlanmış modellerden bir seçim yapılabilir. Kare tarzı ve üzerinde küçük bir püsküllü ip bulunan, sadece davetiyeden oluşmuş modeller de yine moda olan sadece tasarımlar arasında yer almaktadır.

 

 

Bir mektup zarfına benzeyen, zarfın kenar kısımları altın renginde çizgi tasarımı ile yapılmış ve davetiye bölümü katlamasız tek bir kağıttan oluşan model seçenekleri de yine bu sezon için en çok tercih edilen sade modeller arasında yerini almış durumdadır.

Nedenleriniz ne olursa olsun, yine modeller arasındaki zengin bir çeşit içinden güzel ve sade bir davetiye modeli ile düğün ya da kına ve nişan organizasyonları adına bir seçim yapabilirsiniz. yapacağınız seçim etkinliğinize uygun tasarımları ve renkleri de seçmenize yardımcı olacaktır.

Modern ve Elit Tasarımlı Davetiyeler

Farklılığı seven, üzerinde birbirinden değişik süslemeler, dantel eklemeleri ya da fırfırlı süs çeşitleri ile birlikte özel bir tasarım bünyesinde modern davetiye çeşitleri her sene olduğu gibi bu yıl da oldukça zengin bir kategori içerisinde beğeniye sunulmuş durumdadır.

Hayatının en önemli dönemi için unutulmaz bir davetiye modeli isteyen tüm çiftlerin tercihi, modern davetiye çeşitleri arasından yapılacak bir tercih olmaktadır.

Özel bir sanatsal işleme ile tasarım yapılmış içi oymalı biçimde yazı ya da şekil yapılan modeller bu sene büyük bir ilgi görmektedir. Ayrıca özel ve kalın bir zarf çeşidi ile hazır edilmiş, davetiyesinin etrafı ise farklı çiçek desenleri ile süslenmiş modeller de beğeni toplamaktadır.

İki katlı halde olan ve açıldığı zaman içinden 3 boyutlu örneklerin çıktığı modeller de oldukça ilgi çekmektedir. Özellikle zarfların üzeri, köşeleri ve diğer tüm kenarları farklı süslemeler ile hazırlanmış olan modern davetiye modelleri içerisinde daha sayısız ürün bulmak mümkündür.

Farklı ve Sıradışı Tasarımlı İlginç Davetiyeler

İlginç ve şık davetiye modelleri ile birbirinden özgün davetiye modellerine kavuşuyorsunuz. Bu modeller düğün ya da nişan için olabildiği gibi davet ve toplantılar için de hazırlanabiliyor. Öne çıkan sıra dışı davetiye modellerine baktığımızda ilginç modeller şunlardır.

İlaç Kutusundan Davetiye

Düğün davetiyesi olarak kullanılabilen bu model nişan daveti için de kullanılabiliyor. Özellikle gençlere hitap eden bu seçenek mezuniyet balosu ve özel davetler için de ilgi çekici tasarım olarak kullanılabiliyor.

Küçük, orta ve büyük boyutta olabilen bu ilaç tasarımları içeriğine göre değişik ilaç tasarımlarına sahiptir. Ve bu içeriklerle ile değişik mesajlar vermektedir.

Manşet Haber Tasarımlı Davetiye

Davetiye tasarımı olarak en farklı seçeneklerden biri olan gazete manşeti şeklinde olan davetiye modeli hem dikkat çekici hem de şaşırtıcı bir ilginç davetiye modelidir. Bu modelin iç kısmında ise haber tarzında içeriklerle düğünlü ilgili detaylar haber sunumu şeklinde verilerek adres ve özel bilgiler aktarılıyor. Düğün davetiye seçeneği olarak kullanılan bu yöntem aynı zamanda diğer özel balo ve davetler için de tercih edilebiliyor.

Google Temalı Davetiye Modeli

Düğün davetiyesi olarak ilginç bir yapıya sahip olan ve Google teması ile farklı bir tarza sahip olan bu model günlük hayatta sıkça kullandığımız Google’ın davetiye modeli şekline gelmiş halidir.

 

 

Maç Bileti Şeklinde Davetiye

Futbolseverlerin ve spor severlerin sık sık kullandığı maç biletleri artık bir davetiye haline geldi. Bu seçenekle taraftarı olunan kulübün bileti şeklinde hazırlanan maç bileti davetiyesi ile özel bir davetiye konsepti oluşturuluyor.

– Futbol maçı bileti davetiyesi
– Basketbol maçı bileti davetiyesi
– Olimpik müsabaka bileti davetiyesi
– Voleybol maçı bileti davetiyesi

Bu gibi davetiye seçenekleri ile maç bileti davetiyesi elde edebilirsiniz.

Facebook Temalı Davetiye

Sosyal medyanın sıkça kullanıldığı günümüzde Facebook temalı davetiye ile güncel tasarımlar da oluşturuluyor. Facebook profili temalı bu tasarım ile ilgi çekici bir davetiye sahip olacak ve mezuniyet davet ve özel davetler gibi ortamlara uygun bir tercihe sahip olacaksınız.

Bu tür çalışmalara zaman zaman popüler olsada gün geçtikçe ve insanlar bu tür tasarımlara alıştıkça önceki yıllara göre daha az tercih edilmektedirler

 

Fatura Temalı Davetiye Modeli

Fatura temalı davetiye modeli ise davetlileri tebessüm ettirecek bir seçenektir.

– Elektrik faturası görünümlü davetiye
– Su faturası görünümlü davetiye
– Doğal gaz faturası görünümlü davetiye

Bu modellerin yanında diğer özel tasarımlarla da fatura görünümlü davetiyeler tasarlanarak sıra dışı ve şık davetiye modellerinden birine sahip olabilirsiniz. Diğer özgün tasarımlı şık davetiye modelleri de şunlardır:

– Ajanda tasarımda davetiye
– Time dergisi kapağı tasarımlı davetiye
– Trafik ışığı lambası tasarımı davetiye
– Film klaketi tasarımlı davetiye
– Posta zarf şeklinde davetiye
– Ferman tasarımlı davetiye
– Denizden Gelen şişe tasarımlı davetiye
– Yüzük tasarımları davetiye
– Aşk parası tasarımlı davetiye
– Elmanın iki yarısı tasarımına davetiye
– Aşkprin tasarımlı Aspirin kutusu davetiyesi
– Pacman tasarımlı davetiye

En Çok Tercih Edilen Davetiye Yazıları

Organizasyonlarda, konukların etkinliğe katılması için çok eski yıllardan beri gerçekleştirilen davetiye dağıtma işlemleri yapılmaktadır. Özellikle evlenecek çiftler için en heyecanlı bekleyiş aşamalarından biri de davetiyeleri konuklarına en iyi şekilde sergileme çabasıdır.

Çiftler ve sünnet çocukları, özellikle günler öncesinden davetiyelerin seçimi için kolları sıvar ve seçim, tasarım aşamasını eğlenceli bir duruma getirirler. Gelinlerin hayatlarında en önemli günlere şahitlik eden konuklarını, en iyi fermanlar ve davet etme şekli ile çağırmak hayallerinin önemli kısımlarından biridir.

Düğün etkinliklerinde genel olarak davetiyeler büyük rol oynar. ” Hani davetiyeniz, bana neden gelmedi?” diyen teyzelere, amcalara yetiştirmek ve bu gibi sorulara sebebiyet vermemek için fazla fazla bastırılan davetiyelerin, en güzel, en ince detaylar düşünülerek tasarlanmış olması mühimdir.

Her şey gibi bu da kusursuz olsun istenir. Ömür boyu sürecek mutluluklarına imza atarken, herkes yanında olsun isterler. Özel olarak birbirinden farklı tercih edilen davetiyeler kadar büyük ve önemli etkenlerden biri, davetiyelerin içindeki yazı metinleri ve davetlilerin çağrılma şeklidir.

 

 

En sık kullanılan yazı metinleri neler?

Düğün davetiyelerinde genellikle mutluluğu bir arada paylaşmak için ağırlıklı olarak benzeri kelimeler kullanılır. Kişiler, bu gibi durumlarda, kendilerine özel olarak tasarladıkları ya da özgün olarak davetiyelerine kişiliklerini mizahi bir şekilde de yansıtabilirler.

Davetiyeler çiftlere özeldir. Hayal gücünü kullanan ve sınırsız olarak seçenek tercihleri bulunan her alanda, hazır şablonlar üzerinde oynanabilir ve değişiklik yapılabilir. Yazı metinleri hazır şablonları ise;

– Klasik metinler
– Duygusal içerikli metinler
– Eğlenceli ve okuyanları tebessüm ettiren metinler
– Dini içerikler ile hazırlanmış hazır şablonlar olarak değişiklik göstermektedir.

Hazır metinlerde en sık tercih edilen yazılar nelerdir?

– Klasik metinlerde;
Bu mutlu günümüzde sizleri de yanımızda görmek isteriz.
Evlenirken sizleri de aramızda görmek isteriz.
Mutlu beraberliğe adım attığımız bu günde sizleri de aramızda görmek istiyoruz.
Düğünümüze katılmanızı canı gönülden dileriz.

– Duygusal ağırlıklı olarak;
Severek evleniyoruz. En mutlu günümüzde bizlere şahitlik etmeniz için aramızda görmek isteriz.
– Eğlenceli ve karikatür çizimi şeklinde;
Sevdik birbirimizi, evlenmek istedik, düğün törenimiz kalabalık olsun dedik. Sizleri de tam saatinde yanımızda görmek isteriz

 

 

– Dini içerikli yazılar

Allah böyle buyurdu, biz yerine getirdik. Bütün sevdiklerimiz buyursun, mutluluğa şahit olsun. Gibi bir çok örneklendirme verilebilecek hazır metin şablonları bulunmaktadır.

Çiftler kendilerine uygun binlerce metin yazılarını en iyi şekilde tercih edebilirler. Metin yazılarını oluşturmada en önemli detaylardan biri, düğün konseptine uygun içerikli yazıların olması gereklidir.

İstenilen biçimde, el yazısı, net alfabetik çalibre yazı seçenekleri olarak binlerce farklı yazı tiplerini de seçebilirler. Genellikle yazım anlamlarını bozmayacak, her bireyin net ve rahat bir şekilde okumasını sağlayacak yazı biçimleri tercih edilir.

Yazı metinleri ise, oldukça kısa ve anlamlı kelimelerden oluşturulması gerekir. Göz yoracak ve uzun anlamsız cümlelerden oluşan metinlerin şıklık imajı için tercih edilmemesi gerekir.

İlginç Tasarımlı Davetiye Seçenekleri Nelerdir?

Dünya evine girerek bir ömür boyu mutlu olmak isteyen çiftlerin düğün telaşları içerisinde davetiye seçme telaşı da bulunmaktadır. En güzel ve en farklı düğün davetiyesini bulabilmek için pek çok seçenek bulunmaktadır.

Düğün davetiyeleri konusunda hazır konsept seçeneklerinden birisini seçme şansınızın bulunduğu gibi aynı zamanda kendi tasarımlarınızı da davetiye olarak tercih edebilirsiniz.

Tamamen siz özel yepyeni tasarımlar ile hiç kimsede bulunmayan düğün davetiyeleri sizin için en uygun seçenek olabilmektedir. İlginç tasarımlara sahip olan davetiyeler ise günümüzde en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır.

Birçok farklı seçeneği barındıran düğün davetiyelerinde hem klasik hem de ilginç tasarımları bulmak mümkündür. Her zevke uygun olarak tasarlanmış en mutlu günün davetiyeleri her bütçeye de uygun olmaktadır.

 

– İLGİNÇ DAVETİYELER

Dünyaya bir kere geliyorum ve yalnızca bir defa evleniyorum diyorsanız istediğiniz her şeyin tam olmasına özen göstermelisiniz. Düğün öncesinde ve düğün sırasında ihtiyaç duyulan her şeyin doğru olarak tercih edilmesi sizin için çok önemlidir.

Bu nedenle düğün davetiyenizi araştırırken mutlaka son zamana bırakmamalısınız. Kişiye özgü esprili davetiyelerden arıyorsanız eğer internet üzerinden online araştırmalar yapabilirsiniz. Ayrıca çok sayıda davetiye örneğini bulabilirsiniz.

Zaman zaman güncellenen ve yeni modellerin eklenmesi ile daha da şık ilginç tasarımların olduğu sitelerden kendinize en uygun olanı bulabilirsiniz. Çiftlerin hemen hemen hepsi kendine özel tasarım davetiye istediği için bu konuda örnekler göndererek davetiyelerin basılmasını sağlamaktadır.

Ömür boyu anı olarak saklayabilecekleri bu güzel davetiyeleri çocuklarına ve torunlarına gösterebilme fırsatı da bulmak mümkündür. Yüzlerde gülümseme oluşturacak, ilginç tasarımlara sahip olan davetiyeler aynı zamanda her meslek grubuna özgü olarak da tasarlanmaktadır.

 

– DÜĞÜNLERİN OLMAZSA OLMAZI DAVETİYELER

Çok fazla seçenek olmasından dolayı kararsızlık yaşıyorsanız eğer işte size ilgin tasarımlara sahip olan davetiye modelleri ;

1-) Doktorların Davetiyesi: Doktorluk mesleği yapan çiftlerin evlenirken düğün davetiyesinin de esprili bir şekilde hazırlanması çok hoş davetiyeler ortaya çıkarmaktadır. Aşk raporu olarak tasarlanan bu davetiye doktorların çok beğenisini kazanmaktadır.

2-) Dava Dilekçesi Davetiyeleri: Davalı ve davacı şeklinde tasarlanmış olan bu davetiye modeli de adliye alanında hizmet veren meslek sahiplerinin en çok tercih etmiş olduğu modeller arasında yer almaktadır.

3-) Aşkpirin: Eczacılık alanında çalışıyorsanız eğer bu model tam size göre. Bu muhteşem tasarım içinde ilacın özellikleri, farmakolojik özellikleri, ilacın etkileşimleri gibi matrak ve aşk dolu sözcükler yer almaktadır.
4-) Son Haber Evleniyorlar: Böyle bir davetiye başlığı ile hazırlanan gazete şeklindeki düğün davetiyesi hem sizin hem de davetlilerin çok beğenisini kazanacaktır.

5-) Mutluluk Tapusu: Mutlu aile kurmak adına atılan ilk adımda mutlu aile tapusu olarak hazırlanmış bir düğün davetiyesi tercih edebilirsiniz. Satış bedeli, niteliği ve arsa payı gibi seçenekler ile espri katılan bu davetiye ile hayallerinizdeki düğün konseptini rahatça gerçekleştirebilirsiniz.

Organizasyonlara Uygun Farklı Davetiyeler

 

Sıra dışı davetiye modelleri ile davetlerinizde özel birer konsept kazandırabilirsiniz. Sıra dışı davetiye modelleri ile farklı konseptine uygun farklı davetiyeler hazırlamak mümkün. Bu noktada tercih edilebilecek sıra dışı davetiye modelleri:

– Düğün davetiyeleri
– Toplantı davetiyeleri
– Özel davetiyeler
– Nişan davetiyeleri
– Kına davetiyeleri, gibi davetiye türleri için seçenekler hazırlanıyor.

Düğün Davetiyeleri İçin Sıra Dışı Modelleri

Düğün davetiyeleri için çok sayıda sıra dışı davetiye modeli olduğunu söyleyebiliriz. İlk olarak şeffaf cam tasarımlı davetiye modeli özel bir davetiye tercihidir. Bu seçeneğin yanında düğün davetiyelerinde sıra dışı davetiye tasarımı olarak dikkat çeken üç boyutlu davetiyeler de özel tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Yüzük ve düğün konseptli,

 

kabartmalı ve üç boyutlu tasarımları ile öne çıkan bu modeller yazı ve renkleri ile de özel birer tercih konuşturuyor. Ajanda halinde tasarlanmış davetiye modelleri yanında ahşap davetiye modelleri de sıra dışı davetiye modelleri olarak tercihlere sunuluyor.

Toplantı Davetiyelerinde İlginç Tasarımlar

Toplantı davetlerini hatırlamak için hazırlanmakta olan sıra dışı davetiye konseptleri toplantının türüne göre özel tasarımlara dönüşüyor. Bir müzik ortamına davet için plak şeklinde hazırlanmış davetiyeleri kullanılabilirken moda tasarım da bir toplantı içinde mini ayakkabı ya da mini kravat şeklinde tasarlanmış davetiyeler tercih edilebiliyor.

Bu konseptler genellikle üç boyutlu tasarımda olurken davetin konseptine göre özel fikirler ve detaylar davetiyeye eklenebiliyor.

Kına Davetiyeleri

Düğün öncesi önemli günlerden biri olan kına geceleri davetiyeler ile de özel birer konsepte kavuşuyor. Kına davetiyesi olarak daveti üzerine eklenmiş olan mini kına paketleri bu tasarımı sıra dışı tasarıma kavuşturmak en bu tasarımda bulunan bindallı kıyafet dizaynları daha tasarımı özel bir hale getiren detaylardır.

Kına gecesi davetiyelerinde bindallı ve kına detayı yanında mum detayı düşünülerek işlevsel kına gecesi davetiyesi hazırlanabilir. Mini mum tercihleri kullanılarak düğün davetiyesine kına, mum eklemesi yapılabilir ve böylece kına gecesine gelen misafirleriniz hazır halde merasime katılabileceklerdir.

 

 

Davetiyelerde Farklı Konseptler

Tasarımları ile farklı konsepte sahip olan davetiyeler ele alındığında birbirinden farklı dizaynlar yine çıkıyor. Bu noktada öyle alabileceğimiz farklı davetiye modellerini şu şekilde belirtebiliriz.

– Konser bileti tasarımlı davetiye
– İpli davetiye
– sinema klaketi tasarımlı davetiye
– Gelinlik damatlık şeklinde üç boyutlu davetiye
– Parfüm kutusu şeklinde davetiye

Gibi davetiye modelleri ile düğünlerde, nişanlarda, toplantılarda ve davetlerde sıra dışı davetiye modelleri tercih edilebilir. Bu modelleri ek olarak sıra dışı davetiye modelleri arasında öne çıkaran diğer tercihler farklı tasarımlar oluşturuyor.

Bu modelleri içinde ele alınabilecek diğer tasarımlarda karton, plastik, cam, ahşap ve kumaş gibi özel materyallerle hazırlamakta olup değişik renkte ve değişik tasarım da sıra dışı davetiye modelleri hazırlanıyor. Böylece her amaca uygun ve her tarza uygun sıra dışarı davetiye modelleri ile etkileyici ve akılda kalıcı organizasyonlar hazırlanabiliyor.