Gelinlik… Tabi ki her genç kızın rüyası. Hayatlarının belki de en önemli gününün en özel simgesi. özel günde gelin adaylarının yaşadıkları en tatlı heyecanların başında gelmektedir. çiftler aylar önceden bu özel güne hazırlandıkları için bu aşamada bir çok kez tasarımcılar ile görüş içerisinde olmaktadırlar

Bu özel simge için hayaller, planlar, araştırmalar yıllar öncesinde başlar. Hatta belki de damat bile ortada yokken evlenince giyilecek bir gelinliğin tasarımları veya şekli hayallerde vardır

Beyaz zaten kendisi asil bir renk olmasıyla beraber genç kızlarımızın düğünlerinde onlara gelinlik olarak eşlik etmesi,

bu asaletin hayallerle buluşması ortaya muhteşem görüntüler çıkarabilir. Her şeyin saf bir şekilde başladığı bugünü en güzel temsil eden şey.

Gelinlik Modelleri ve Sıra dışı Tasarımlar

blank

Gelinlikte sınır tanımayan tasarımlar ortaya çıktığı için kızların en titizlendiği gelinlikler de bir o kadar çeşitleniyor. çeşitler çok olunca hayaller sınır tanımıyor, vücut , ten rengi, saç modeli ve rengi, bakış açısı, duruş vs. birçok unsura göre de farklılıklar gösteriyor.

son günlerde özel tasarım yapan modelistler de oldukta rağbet görmektedir. gelinlik tasarımlarında ön tasarım, çizim ve dikim gibi bir çok farklı alanda yeni iş kolları ortaya çıkmıştır

Tabi ki hayallerimiz çok önemli. Eminim ki her genç kız yıllardır hayalini süslediği gelinliği giyip o en güzel gününde boy göstermek ister. gelinlik giyecek gelin adayları bazen kendi hayalini bazen de başka birinin üzerinde gördükleri gelinliği kendi üzerinde hayal ederler.

farklı kişilerin üzerinde gördükleri gelinlikler bazen kendi üzerinde giydikleri zaman yada gelin adayının kendi üzerinde görünce bazı hayal kırıklıkları yaşayabilir.

Ama tabi ki gelinlik o kadar büyülü bir şey ki hiç aklının ucundan geçmeyen sınırları zorlayan bir tasarıma sahip gelinlik modeli üzerine giyildiğinde kusursuzca senin bedeninde o muhteşem güzelliğini sergiliyorsa o an insanı büyüleyip o ana kadar bildiğin herşeyi unutturup bir an tüm fikirleri değiştirebilir.

blank

Vücut yapısı gelinlik seçmede çok belirleyici bir etken. Özellikle son zamanlarda. Eskiden belki bu kadar alternatif yoktu. Giyerdi kızlar gelinliğini takardı telini duvağını biterdi. hepsi bu kadar basit olduğu dönemlerden bu güne kadar bir çok farklı akımlar ve model tasarımları ortaya çıkmıştır

Ama artık öyle mi? Balık gelinlik mi olsun, kabarık mı olsun, kabarıksa belin altından mı kabarsın yoksa üstünden mi, dantelli mi olsun tüllü mü olsun vs vs. Bu liste bu şekilde o kadar uzar ki sonu olmaz.

Bir Gelin Adayı İçin Gelinliğin Önemi

Evlenecek olan gelin adayları söz konusu gelinlik olunca modayı çok iyi takip ederler. bu konuyu en ufak bir detay için oldukça kapsamlı bir araştırma yaparlar. sonucu belli olmayan bir mücadelenin içine girerler ta ki istedikleri oluncaya kadar.

Gelinlik de kullanılacak kumaş yada dantel modelini yada tülüne, duvağına çiçeğine kadar hepsi onlar için ayrı bi detay ve çok önemli.

Genel olarak zevkinize bağlı olan gelinlik seçiminde bazen püf noktaları size çok büyük yardımlarda bulunabilir. Örneğin boyunuz kısaysa basene oturan modeller beden boyunuzu daha uzun gösterir.

etek boyu uzun olduğu zaman topuk giymek gerekir bu oldukça görünüm bakımdan etkileyecektir. Başka bir uzun gösteren detay ise boydan kesimdir.

gelinliğin üst ve etek kısmı belde dikilen değil de dikey bir şekilde dikimi olan gelinlikler ve oldukça zarif duruyorlar giyilince.

blank

Üzerinize ve Renginize Yakışanı Tercih Edin

Mesela bir de hiç kabarık istemeyenler ama balık gibi üzerine yapışsın istemeyenler de olabilir. o zaman yine boydan bir gelinlik seçip altına kasnak veya tarlatan denilen kabartma telini kullanmasan sadece sert tüllerle çok az bir kabartma sağlanabilir.

Sanal ortamdan yada videolardan görmüş olduğunuz mankenler üzerinde ki görüntüler sizi etkileyebilir. bunların tasarımları hoşunuza gitmiş olabilir. böyle bir durumda seçimlerinizi bu görsellere göre tercih etmeniz büyük bir hata olacaktır.

öncelikli olarak nedi vücut yapınıza göre bir model seçmeye özen gösteriniz. farklı bir gelinlik modeli sizin hoşunuza gitmiş olsa bile sizin vücut yapınız bunu taşımayabilir.

O da sadece yürümeyi kolaylaştırmak için. Eğer ben prenses olmak istiyorum diyenlerdenseniz tabi ki kabarık bir model seçeceksiniz demektir.

Kabarık bir model istiyorsanız bel kesimini göbek üzerinde tutup etek tüllerin alt kısmını sert tüllerle destekleyip daha da kabarık olmasını sağlayabilirsiniz. Üst kısımda elinize gelen tüllerin yumuşacık olması gerekir tam da prenses havasına girmişken kazık gibi tüller elinize değmesin.

blank

Yumuşacık tüller bulutları andırsın adeta ellerinizin altında sizi bulutların üzerine uçuracak ihtişamlı görselliğin ön plana çıkmaktadır

İşte böyle çokça arttırılabilir detaylar. istediğinizi kafanızda tasarlayıp ve kendi vücudunuzu tanıdığınızda geriye kalan tek şey gidip gelinlikleri denemek ve yorumlamak kalacaktır.

Yorumladıkça eminim sizi yansıtan, en güzel modeli ve sizi en özel hissettiren gelinliği bulacaksınız. istediğiniz gelinliğin üzerinizde düğün gecesi siz rahat ettirecek ve konuklar arasında rahatlıkla dolaşabileceğiniz bir modelin olmasına da dikkat ediniz.

düğün günü sizin rahat olmanız çok önemlidir. böyle bir anda rahat hareket etmek çok önemlidir. uzun süre ayakta kalmak sizi sıkacaktır. rahat etmeniz açısından size hiç bir şekilde sorun yaşatmayacak bir gelinlik modelini giymiş olmanız çok önemli olacaktır. ayrıca düğün de davetlilerin yanında oturup eğilmek gibi eylemler de yapacak olursanız gelinliğinizin buna uygun olmasına dikkat ediniz

Related Posts

Bir cevap yazın