Gelinlerin düğün konseptinde en önem verdiği detaylardan biri olan gelin çiçeği farklı renk ve tasarımları ile gelinlere çok sayıda tercih sunuyor. Düğün konsepti ile uyumlu tasarımların bulunduğu gelin çiçeği modelleri arasında gelinlik ile de uyumlu olan çok sayıda tercihin olduğu görülüyor.

Gelin çiçeği modelleri içinde renk olarak çok sayıda alternatif varken bunun yanında model tercihi olarak da farklı çiçek türlerinde farklı modellerin olduğu görülüyor. Gelinlerin sahip olduğu özel gelin çiçeği modellerine baktığımızda en çok tercih edilen ve en özel modelleri şu şekilde ele alabiliriz.

blank

Özgün Tasarımlı Gelin Çiçeği Modelleri

Gelin çiçekleri tasarım unsurları ile gelinlere özel tercihler sunuyor. Özgün tasarıma sahip olan gelin çiçeği modelleri son dönemin trend tercihleri olurken bu modeller arasında farklı dizaynları ve farklı kombinleri ile gelin çiçeği modelleri özel renkleri ve çiçekleri bünyesinde bulunduruyor.

Lavanta buketi ile gelinler mor rengin asaletini taşıyan bir çiçek buketine ile sahip oluyorlar. Bu buket tasarımında lavanta içinde bulunan buğday başağı ve hasır ip kemeriyle bereketi ve bolluğu simgeleyen özel bir tasarım haline geliyor.

blank

Özgün tasarımlı gelin çiçeği modelleri tasarımları ve renkleri ile olduğu kadar içeriğinde bulunan simgesi materyallerle de anlamlı birer bukete dönüşüyor. Saflığı ve temizliği simgeleyen laleli gelin çiçeği modelleri lavanta buketi gibi hasır iplerle kemer ile birleştirilerek tasarlanıyor.

Lale rengi olarak genellikle beyazın kullanıldığı bu buketlerde yeşil yapraklarda kullanılarak göze hoş gelen bir kombin oluşturuluyor. Bu modellerde pembe, kırmızı ve sarı gibi farklı renk tercihleri de vardır.

Özgün tasarımlı gelin çiçeği modelleri arasında bulunan bir diğer özel model de mavi ortancalı gelin çiçeği modelidir. Bu modelde beyaz, pembe, turkuaz gibi renklerde desenler bulunurken yaprak ve kırmızı parlak boncuklu materyallerde bu çiçeği hasır iple beraber özel bir tasarıma dönüştürüyor.

blank

Klasik Gelin Çiçeği Modelleri

Gelinlerin gelin çiçeği tercihleri bazen zor tercihe dönüşebiliyor. Bu durumda gelinler beğenilme endişesi olmayan standart tasarımda klasik gelin çiçeği modellerini tercih ediyorlar.

Gelinlerin sahip olduğu klasik tasarımlı gelin çiçeği modellerine baktığımızda renk ve tasarımları ile sade görünümlü modelleri görüyoruz. Şakayık gelin buketi tasarımında bulunan hassas dokuları ile dikkat çekici bir tercihtir. Krem rengi ile göze hoş gelen bir tasarıma sahip olan bu modelde minik yapraklar ve renkli kurdele desenleri de bu tasarımı zenginleştiren nelerdir.

Gelin buketi olarak klasik tarzın en çok tercih edilen modellerinden bir diğeri de mavi gelin buketi tercihidir. Özel tasarım bir buket olan mavi renkli gelin çiçeği buketi mavi güllerin yanında bulunan küçük beyaz süs yaprakları ile de konsepti tamamlayıcı dizayna sahiptir.

blank

Klasik tasarımlı gelin çiçeği modelleri arasında bayanların en çok tercih ettiği modellerden biri de karışık renkli gelin çiçeği modelidir. Bu modelde beyaz renkli gül, kırmızı renkli mor renkli gül ve krem renkli gül ile beraber tercihe göre sarı, mor ve özgün renkli çiçeklerde kullanılabiliyor. Klasik tasarımlı gelin buketlerine baktığımızda değişik türde çiçeklerin bir arada kullanıldığını görüyoruz.

Ortanca ve fuşya tasarımlı gelin çiçeği modeli ise örüntüsü ve tasarımı ile zengin içeriğe sahip olan bir tasarımdır. Güllü gelin buketi modelleri belki de tüm dünyada en çok kullanılan gelin buketi modelidir.

Yuvarlak yapısı ve içinde bulunan kırmızı beyaz güllerle klasik tasarım yansıtan bu model her gelinin tercih edeceği tarzda bir gelin buketi modelidir.

Düğün Konseptine Göre Gelin Çiçeği Modelleri

Gelin çiçeği modelleri gelinlerin beğenisine göre ve moda trendlerine göre seçilebileceği gibi düğün konseptine göre de gelin çiçeği modelleri seçilebilir. Bu noktada tasarımları ve konseptleri ile özel tarzları yansıtan gelin çiçeği modelleri ele alınabilir. Kır düğünü yapmayı düşünen çiftler için kır çiçekli gelin çiçeği konsepti doğru tercih oluşturuyor.

blank

Düğün konsepti ve çevre ile uyum sağlayan bu model yanında çiftlerin tercihine göre diğer türlerde hazırlanmış olan düğün konseptlerine göre de gelin çiçeği modelleri vardır. Hayvan sever çiftler için tasarlanmış olan tavus kuşu görünümlü gelin buketi modeli özel bir gelin çiçeği tercihi olurken bunun yanında Trakya düğünü yapmak isteyenler içinde ay çekirdeği çiçeği tasarımlı gelin buketi modeli özel bir tasarım olmaktadır.

Son dönemin en trend tercihlerinden biri olan ve doğayı sembolize eden bitki ve hayvan dokulu gelin çiçeği modelleri arasında bulunan kelebek motifli gelin buketi renkleri ve tasarımı ile gelinlerin tercihlerinden biridir.

Gelin buketi içerisinde gül, papatya şakayık ile beraber üzerine koyulan kelebek motifleri gelin çiçeğini özel bir görünüme kavuştururken meyve motifli gelin buketi modelleri de yine bereketi ve bolluğu simgeleyen tasarımı ile gelinlerin tercihi oluyor. Gelin buketi üzerinde meyve motifleri tasarımı da gelin çiçeği tasarımında son dönemde en çok kullanılan dizayn unsurlarındandır.

Gelin çiçeği üzerinde bulunan enginar motifli tasarım farklı görünümü ile dikkat çekerken bolluğu ve bereketi simgeleyen elma çilek tasarımlı gelin buketi de tasarımı ve dizaynı ile gelinlerin özel tercihlerinden biri oluyor. Bu noktada çok sayıda tasarımın olduğunu söyleyeceğimiz bir model de portakal, siyah üzüm, vişne ve nar gibi farklı renkte ve tasarımda meyvelerin buketleri de yer aldığını görüyoruz.

 

blank

Son Dönemin Trendi Olan Gelin Çiçeği Modelleri

Gelin çiçeği modelleri ve kıyafet ve dekorasyon ürünleri gibi her dönemde farklı trend ve akımlara sahiptir. Gelin çiçeği modasına baktığımızda son dönemde pembe ve mor renklerin öne çıktığını görüyoruz. Pembe renkli buketler de daha çok gül tercih edilirken lale tercihi de pembe renkli buketler de sıkça kullanılıyor.

Mor renkli gelin buketlerinde lavanta seçeneği yanında mor yaprak ve mor süslü olarak tasarlanmış gelin çiçeği buketleri dikkat çekiyor. Son dönemin trend renk tercihi olan pembe ve mor yanında çiçek tercih olarak da son dönemde en çok kullanılan türler lale ve şakayık tercihidir.

Lale tercihi de her zaman için trend bir tercih olmuşken son dönemde şakayık tercihi ise güle benzeyen tarzı ve hassas görünümü ile özel bir çiçek tercihi haline geliyor.

blank

Gelin çiçeği modasında öne çıkan bir diğer özel tercih de mavi gül gelin buketi modelidir. Özgün tasarımı ile dikkat çekerken göze hoş gelen ve farklı tasarımı ile gelinlerin en sık tercih ettiği modellerdendir. Gelin çiçeği modellerinde renk ve çiçek tercihi yanında tasarım tercihi olarak da yeni dönemde farklı tasarımlar trend haline geldi.

Bereketin simgesi olan buğday başağı, buketler içinde kullanılarak simgesel anlam taşırken bunun yanında çeşitli motiflerde gelin buketleri için de kullanılabiliyor.

Bolluğu simgeleyen meyve türleri gelin buketlerinde yer alırken elma, üzüm, portakal, ay çekirdeği gibi farklı renk ve görünüme sahip meyveler temsil ettiği anlamları ile gelin buketlerinde kullanılıyor.

Gelin buketleri de kemer bandı olarak genellikle püsküllü bantlar kullanırken son dönemde trend haline gelen hasır ipler gelin buketlerini süsleyen önemli detaylardan biridir. Gelin buketleri renk ve çiçek tasarımları ile her dönem farklı trendlere kavuşurken içeriğinde bulunan materyaller de her dönem farklı şekilde trendlere sahip oluyor.

Related Posts

Bir cevap yazın