Evlenecek olan çiftlerin düğün mekanlarını tercih edecekleri zaman kendi rahatlarını düşündükleri kadar düğüne gelecek olan davetlilerin de rahat etmelerini düşüneceklerini göz önünde bulundurursak yaz aylarında seçecekleri en doğru salon kır düğün salonları olacaktır.

Bu mevsimlerde havalarında elverişli olmasını göz önünde bulundurursak bu mekanlar organizasyonlar için çok elverişli olmaktadırlar
Yaz aylarında yapılacak organizasyonların çeşitliliği ve kolay yoldan organize edilmesi bu mekanlarda oldukça basittir. Uzmanlarımız kır düğün salonlarında organizasyon yaptıracak çiftler için bir ön çalışma yaparak bu mekanların hangi nedenlerde önemli olduklarını araştırdı.

blank

Eğer yakınlarda bir düğün organize etmeyi düşünüyorsanız sizler için hazırlamış olduğumuz kır düğünleri hakkında ki makale leri incelemenizi tavsiye ediyoruz. uzmanlarımız mekanlar arasındaki en belirgin farkları araştırdı. kararsız kaldığınız konular hakkında size yardımcı olacaktır.

Kır Düğünleri Mekan Seçimi

Mekanları seçerken nelere dikkat etmelisiniz.? Yada ne zaman mekan seçimine başlamalısınız.? Mekan için nasıl bir organizasyon planlıyorsunuz gibi soruların cevaplarını bulabileceğiniz bir makale yazısını ele alacağız.

Hepimizin bildiği gibi yaz aylarında kır düğün salonları ulaşım kolaylığı, geniş alanlara sahip olması, yaz aylarının verdiği sıcak hava, çocuklar için oyun alanları, araç park yerleri gibi önemli konular için verilecek cevapları olduğundan en çok tercih edilen mekanlar arasında yer almaktadır.
Kır düğün mekanlarına ilave olarak Havuzlu düğün salonları, Bahçeli düğün salonları, Manzaralı düğün salonları, Plaj düğün salonları ve Kumsal düğün salonlarını ekleyebiliriz.

blank

Kır Düğün Mekanları Fiyatları

Kır düğünlerinde bütçenize uygun mekanı hafta içi bulmak çok daha kolaydır. cumartesi – pazar günleri düğün mekanları farklı fiyat poltikaları uygulamaktadırlar. Düğün mekanlarının para politikaları gereği hafta sonları fazla para kazanmak ve insanların hafta sonları düğün yapmaya daha müsait olduklarını düşünmektedirler.

Hafta sonu düğünlerini farklı konsepte değerlendirmektedirler. Çiftlerin hafta sonlarını daha çok tercih etmeleri de bu nedenler arasındadır. Zaten genel olarak hafta sonları bütün düğün mekanlarının fiyatları farklı olmaktadır. sizlere tavsiyemiz mekan ile kış aylarında bir görüşme yaparak sözleşme imzalamanız.

Kış aylarında mekanların boş olması ve düğün mekan sahiplerinin de para ya ihtiyaçları olabileceğini düşünürsek kış aylarında çok daha kolay fiyat için pazarlık yapma imkanınız olacaktır.

Kır Düğünleri İçin Seçenekler

blank

Yaz mevsiminin güzellikleri düğün mekanlarını da yansıdığını düşünürsek yaz aylarında yapılacak olan kır düğününlerinin çok yönlü pozitif katkıları vardır
Temiz hava, Yeşilliğin kokusu, Çam ağacı manzaraları, Çiçekler, Kuş sesleri, Çimen kokusu, Cıvıl cıvıl renkli salonlar, Deniz manzarası gibi seçenekleri ile size ve misafirlerinize huzur verecek bir düğün havası olacaktır.

Ayrıca Düğün için organizasyon yaptırmayı düşünüyorsanız kır düğünlerinde kır bahçelerinde düğün organizasyonları birbirinden farklı konsept ve temalarla karşınıza çıkacaktır.

Yaz mevsiminde kır düğün salonları ön plana çıkmaktadır. mekan yaz mevsimine uygun olmakla beraber yaz aylarının vermiş olduğu sıcak bir havayı barındırmaktadır. Yaz mevsiminde salonundan çıkan güzel bir müzik etrafında bulunan ağaçlar, yeşillikler ve çiçekler ile uyum içerisinde olacağından düğününüze ayrı bir renk katacaktır.

blank

Kır Bahçeli Düğün Mekanları

Yaz düğünleri için vazgeçilmez mekanların başında kır bahçeli düğün mekanları gelmektedir. kır düğün mekanları genelde bol oksijenli yerlerde kırların ve çiçeklerin arasında yer almaktadır.

Bol oksijenli ve yeşillik alanlarda pozitif enerjisi yüksek olmakla beraber davetlilerin ve çocukların rahat edebileceği bir ortamı sunmaktadır.
Kır düğünlerinde müzik sesleri, temiz hava, açık alan, yeşillik hepsi bir arada insanlara bol enerji verdiği için misafirlerinizin gece boyunca eğlenmeleri kaçınılmaz olacaktır. ve unutulması zor düğün olacağından da emin olabilirsiniz.

Kır düğün mekanlarının ilave olarak yararlı yönleri de bulunmaktadır. örneğin misafirlerinizin mekana rahat gelebilmeleri ve araç park sorununun olmaması, salonda yer sorunun bulunmaması, çocuklar için ayrıca eğlence yerlerinin olması, geniş bir sahneye sahip olması gibi artı yönleri de bulunmaktadır.

blank

Manzaralı Düğün Bahçeleri

Davetlileri mavi deniz kenarında kumların üzerinde ağırlamak isteyenler için vazgeçilmek mekanlar arasında gelmektedir. Temiz hava içerisinde kum ve tuz kokusu ile organik bir ortamda sizlerin ve davetlilerinizin mutlu olacağı bir düğün organizasyonu yapmak her zaman sıra dışı özelliklere sahip olanların tercih ettiği farklı bir seçenek olmuştur.

Bu tip düğünlerde davetli sayısı kısıtlı tutulacağından genelde akraba yada yakın arkadaş çevrelerini çağırmanızı veya bütçeniz uygun ise daha geniş bir etkinlik alanı düzenleyerek komple davetlileriniz alıp deniz kenarında bir gece felekten çalmak için uygun bir mekan olacağınını belirtmek isteriz.

Bu mekanlar daha çok kırsal alanlarda yada şehrin dışında bir ormanlık alanda olabileceği gibi bir deniz manzaralı mekanda da olabilir. yada bir otelin teras katı sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir mekan olabilir.

blank

Mekan Seçimi İçin Önerilerimiz

Kır düğünlerde yapılan düğünler genellikle yaz aylarında tercih edilmektedir. Kış ayları yada sonbahar aylarında havaların soğuk olduğu dönemlerde kır düğün mekanlarında düğün yapmanızı pek önermeyiz. hava şartları dolayısı ile katılım olmayabilir.

Kır düğünlerinde istediğiniz organizasyon temasını seçebilirsiniz benzersiz ve kendinize özgün bir düğün olacağından emin olabilirsiniz.

En iyi mekanı bulmak ve yapacağınız organizasyonun en güzel şekilde gerçekleşmesi için iyice araştırmanızı ve paranızda rezil olmamanızı öneririz.
Bunun içinde diğer sayfalarda bulunan rehber yazılarımızı okumanızı önemle tavsiye ederiz.

Related Posts

Bir cevap yazın