Gelinlik Seçerken Unutulmaması gereken en önemli konulardan birisi iyi bir gelinlik onu giyecek gelin adayının bedenine uygun olarak hazırlanmış olması ve üzerine giyildiği zaman etkinlik gecesi gelin adayının rahat hareket etmesini sağlamasıdır

Gelinlik modellerinde deki fiyat farklılıkları kumaşın kalitesi, uygulanan kumaşın cinsi, ve uygulayan tasarımcı’nın sanatsal çizim ve dikim özelliklerine göre değişmektedir.

En iyi kumaşı usta tasarımcı sultan yapar. işinin uzmanı olmayan bir tasarımcıda normal bi gelinlik çıkarır. dememiz o ki kumaşın kalitesinin yanında tasarımcının da kaliteli olması gerekmektedir.

blank

Gelin adayları düğün gecesi çok heyecanlı olduklarından dolayı o gece farklı bir heyecan içerisinde olurlar ve bu gece adete bir kül kedisi kadar güzel olmak isterler.

Bunları Asla Unutmamanız Gerekiyor

Gelinlik yaptırmayı düşünen adaylar aylar öncesinden kafalarında kendi fikirleri ile bir model hazırlamışlardır. ve bu modeli düğün gecesi giymek isterler. gelinlik bakmaya gittikleri zamanda genelde kafalarında tasarlamış oldukları modeli anlatmaya başlarlar.

Gelinliğinizin rahatlığı üzerine uygunluğu modeliniz kadar önemli olduğu için eğer kafanızda tasarlamış olduğunuz modeli yaptırmak istiyorsanız. Bunu daha önceden gelinliğinizi yaptıracağınız firmaya bütün ayrıntıları ile anlatmanız gerekmektedir.

Gelinliğin rahatlığı üzerinize uygunluğu çok önemlidir. bütün gece oturup kalkacak ve dans edeceğiniz için gelinliğin üzerinizde çok rahat olması gerekiyor.

blank

Rahatlık konusunda sizlere için tavsiyemiz kuyruk boyunu özellikle ön kısmı ayağınıza paralel yaptırın. gelinliğinizi nikaha en az iki ay kala sipariş verin ve hazırlıklarına başlayın.

Gelinlik hazırlıkları esnasında çıkabilecek aksilikler için önceden hazırlıklı olun ve bu aksilikleri telafi etmek içinde fazladan zamanınız olmasına özen gösteriniz.

Acele Etmeyin İyice Tartışın

Gelinliğinizi yaptıracağınız moda evlerini seçerken tavsiye ve araştırmalarınızın dışında kendinizin de rahatlıkla anlaşabileceği birini bulmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. sizinde uzun süre çalışacağınız için olumlu elektrik almanız şarttır.

İlk provada moda tasarımcısı sizden Sutyen, Ayakkabı, Korse, takı ve aksesuarları isterlerse onları da getirmeniz gerekecektir. Üzerinizde hepsi ile bütün olması gerektiği için bu söylediklerimizi sizden mecburen isteyeceklerdir.

Eğer gerek yok diyen bir modelist ve yada gelinlikçi firması çıkarda size tavsiyemiz orayı terk etmeniz. ayrılın. gelinin üzerinize uyumlu olması için bunlar çok gerekli olan ince detaylardır.

blank

Çünkü düğün gecesi en ufak bir rahatsızlık sizi huzursuz edecektir. Provalara giderken yanınıza zevkine güvendiğiniz kişileri de almanız önemle tavsiye olunur. yada daha önce tecrübesi olan kişilerle giderseniz onlar daha önceki yaşadıkları tecrübeleri düşünerek sizin daha doğru kararlar vermenize yardımcı olurlar.

Kalabalık akraba topluluğu ile gelinlik beğenmeye gitmeniz durumunda her kafadan bir ses çıkacağı için sizin dikkatinizin dağılmasına neden olacaktır. Onun için böyle durumlarda yanınıza zevkine güvendiğiniz tecrübeli yakın arkadaşlarınızı birini almanız sizin için daha iyi olacaktır.

Sakın Bu Hataları Yapmayın

Gelin adaylarımızın en çok yaptığı hatalardan biride dergilerde veya başka birinin üzerinde gördüğü modeli kendileri için de istemiş olmalarıdır. Dergilerde yada başka birinin üzerinde gördüğünüz model sizin kilonuz ve vücut yapınıza uygun olmayabilir. Çok güzel yakışacağını düşündüğünüz bir model sizi hayal kırıklığı yaşatabilir.

blank

Böyle durumlarda gelinlik tasarımını yapan modelist den bilgi alarak hareket etmeniz daha uygun olacaktır. Unutmayın ki modelist size daha iyi yol gösterecektir.

Modelistler genel olarak bu konularda tecrübeli oldukları için onların düşüncelerine değer vermeniz işinize yarayabilir.

Gelinlik seçerken dikkat etmeniz konulardan biri de gelinliğinizin vücudunuzla bütün olmasıdır. Sadece modaya bakarak gelinlik seçimi yapmak her zaman doğru bir kara olmayabilir.

Sizin moda örneklerini kendi vücut tipinizle bağdaştırmanız ve size uygun bir model ortaya çıkarmanız daha doğru bir yöntem olacaktır.

blank

Eğer sade bir nikah töreni için model hazırlamak istiyorsanız bu modeli hazırlatırken sade az boncuklu ve az işlemeli süslerden oluşan bir modeli tercih etmelisiniz.

Eğer iri yapılı iseniz kabarık modellerden uzak durunuz. Daha sade işlemeli modelleri tercih ediniz. gelinlik provalarında öncelikle ayna karşısında kendinize bakarak fazlalık ve eksiklikleri modelist ve yanınızdaki danışmana birlikte fark ederek gerekli önlemleri almasını isteyiniz. modelist her zaman sizden daha tecrübeli ve ön bilgili olduğunu unutmayınız

Kendinize uygun hale getirmek için size sunulan fikirleri dikkate almalısınız. Eğer ufak bir rejim yapmanız gerekiyorsa bunu da yapmak için çaba harcayın bu sizin için çok önemlidir. çünkü düğün gecesi şık olmanız sizin ufak tefek zahmetlere katlanmanız gerekebilir.

blank

En Önemlisi Üzerinizde Rahat Olması

İnsanların fiziksel yapısı itibariyle kilolu gelin ve zayıf gelin yapısı vardır. örnek olarak zayıf geline dar bir model hiçbir zaman yakışmak ve uygun olmadığı içinde tavsiye edilmez. kilolu gelin için de kabarık bir model uygun olmaz.

Bu seçeneklerin dışında herhangi bir model sınıflandırılamaz ve aksi bir yorum yapılamaz. Boyunuza ve fiziğinize uygun olarak gelinlik modeli tasarlatarak kendinizde eksik gördüğünüz yönleri ortadan kaldırabilirsiniz.

Örnek olarak önü V-kesimli bir model seçerek boynunuzun yanı sıra vücudunuz da genel anlamda daha uzun görünmesini sağlayabilirsiniz.

Uzun boylu olan gelin adaylarımız içinde etek boyları çok kısa olmadığı her türlü model yakışacaktır. Boynu kısa gelin adayları saçlarını toplayarak kendilerinin uzun görünmelerini sağlayabilirler. Uzun boylu gelin adaylarımız ise tam tersine saçlarını açık tutmalıdırlar.

blank

Sırtının güzelliğine güvenen gelinler sırtı bele kadar açık bir gelinlik modeli seçmeliler. Kalın ya da çok ince kollu gelin adayları ise straptez gelinlik modelleri yerine uzun ya da kısa kollu bir model seçmeliler.

 

Göbeğinden şikayetçi olan gelin adayları A-formlu gelinlik modeli seçmeleri daha uygun olabilir. Küçük göğüslü ve düz karınlı gelin adayları ise düz kesimli bir gelinlik modeli seçebilirler.

Bütün gelin adayları için söyleyebileceğimiz en önemli konu hangi kiloda ve yapıda olursanız olun karşınızda tecrübeli modelist olduktan sonra model kendiliğinden ortaya çıkacaktır. Sizin tek yapmanız gereken boncuğu danteli istediğiniz yerlerde kullanılması önerisi,

Gerisi modelist in ellerine kalmış. Kumaş dünyanın en iyi ve kaliteli kumaşı olsun modelist düzgün dikmediği zaman daha sonra en kötü gelinlik sizin için dikilen gelinlik olarak ortaya çıkabilir.

blank

Bir Kenara Yazın ve Asla Unutmayınız ?

– Gelinlik nikah gününe 5 gün kala teslim edilmeli, en az iki ay önceden prova alınmalı.
– Provadan önce gelinlik iç çamaşırı, ayakkabı ve aksesuar mutlaka yanınızda getirilmeli
– Formunuza özen göstermelisiniz düğüne yada nikaha 15 gün kala aynı kiloda kalmalısınız.
– Düğün gecesi gelinlik kuyruğunun uzun olması damat adayını terletebilir, eteğinizi tutmaktan hareket yapamadığını görebilirsiniz.
– Satın aldığınız gelinlik modeli kesinlikle sizin iç güzelliğinizi ve zevkinizi yansıtacaktır.
– Gelinlik üzerinde kullanacağınız aksesuarlar gelinlikle kombineli olacağından dikkatli seçim yapmalısınız.
– Moda evini seçmeden önce tavsiye ve referansları dikkate alınız,

– Yanınızdaki insanların sizin zevkiniz bilen insanlar olmasına özen gösterin.
– Hazır resimlerden ve moda dergilerinden seçtiğiniz modelleri daha çok beğenmiş olabilirsin buna rağmen üstünüzde hoş durmayabilir. bunu dikkate alınız.

blank

– Gelinlik bir seferlik ve sizin en güzel gecede sizinle olacağından çok özen gösterin..
– Provalara gelirken huzurlu ve rahat olun. Duruş ve pozisyonunuzu belirleyin.
– Gelinlikçi ve tasarımcınız tavsiye ve düşüncelerine kulak verin.
– Provalar esnasında istediğiniz ilgi ve alakayı göremediğiniz zaman ve acele davranışlar gördüğünüz zaman bunu yetkili kişiye belirtiniz.
– Her provaya gittiğinizde duş almayı unutmayınız
– Vücudun terlemeye müsait yerlerini temiz tutmaya çalışın.
– Tozdan ve terlemekten uzak durun.
– Gelinlik ile çektirdiğiniz fotoğraflar ömür boyu sizinle kalacağı için çocuklarınızın sizi güzellikler içinde görmesi ve hatırlaması dileğiyle en güzel günler sizin olsun.

Related Posts

Bir cevap yazın