Hayatın belirli zamanlarında özel günler için düzenlenen davetler, bazen oldukça önem arz eden bir konu durumuna gelirler. Davet edilen kişilerin önemli insanlar olması veya bir amacın olması da yapılacak olan davetin kusursuz bir çalışma ile yapılmasının önemini gerektirir.

blank

Organizasyonlar Düğün yemekleri, Kına geceleri, Nikah organizasyonu, İş yemekleri veya özel aile yemekleri gibi birçok etkinlik için yapılması planlanır, Tüm bu etkinlikler bu özel davetler arasındadır.

Bu etkinliklerin en başında düğün organizasyonları gelir çünkü hayatın en güzel dönüm noktası olan çok özel bir gecenin tanıtımı için yapılmaktadır. Bu gece yapılan tanıtımlar o kadar gösterişli ve kaliteli bir sunum içerinde olmalıdır ki, sunumun pozitif enerjisi salon da olan bütün konuklara yansısın.

blank

Organizasyon Şirketleri

Organizasyon şirketi, bu konuda hizmet veren ve insanları bu yüksek kurtaran bir şirkettir. Yapılan etkinliklerde davet sahipleri, hiç bir zahmete girmez ve tüm işlemler şirket tarafından yapılır. Davetler dışında, düğünlerde hayatın en önemli olaylarından bir tanesidir.

Yeni bir hayata adım atacak çiftler düğünlerinin akıllarda kalması için, yeni konsept arayışına girerler. Düğünler hayatta bir kez olduğu için, kusursuz ve eksiksiz olmalıdır. Mekana gelecek olan davetlilerin memnun kalması ve düğün sahiplerinin mutlu olması için, ve her türlü yol denenmesi gerekir.

Organizasyon şirketinin hizmet kapsamında yer alan düğün organizasyonu, şirket tarafından eksiksiz bir şekilde yapılır. Çiftlerin istekleri ve talepleri doğrultusunda hareket edilerek, düğün mekanına uygun tema da gösterişli bir düğün konsepti yaratılır.

blank

Davet Organizasyon Paketi

Davet & düğün organizasyonu, hemen hemen aynı özellikleri taşır. Fakat davet organizasyonları, düğünlere göre biraz daha sade tasarlanır. Davetin olduğu mekanda, süslemeler yapılır ve masalara istenilen dekorlar eklenir. Mekanda istek durumunda, daima servis etmek amacıyla garson ve komiler de gönderilir.
Davet organizasyon paketleri içerisinde yer alan hizmetler şu şekilde sıralanabilir.
•Masa süslemeleri ve dekor eklemeleri
•Özel aşçıların temini ve çeşitli tatta yemekler.
•Müzik ekipmanlarının temini ve davet sırasında çalınan müzik listesi
•Garson ve komi
•Güvenlik ve vale
•İstek durumunda, gece boyu ses sanatçısı
Davet Organizasyonun İşleyişi

blank

Davet organizasyonu, ilk olarak firma ile iletişime geçilmesiyle başlar. Ardından yapılmak istenen etkinlik hakkında ufak bilgiler alınır. Şirket çalışanları bu işte uzman olduğu için, ufak öneriler ile davet sahiplerine yol gösterilir.

Eklenmesi ve çıkarılması istenen bazı hizmetler de ayarlandıktan sonra, plana geçilir. Şirket tarafından davet boyunca yapılacak olanlar, detaylı bir plan haline getirilir. Etkinlik boyunca bu plandan şaşmadan ve plana her dakika uyularak ilerlenir. Yapılacak olanların plan ve raporu da, davet sahibine sunulur.

İlk olarak davetin yapılacağı mekana geçilir. Mekanın kısa bir analizi yapıldıktan sonra, yapılabilecek olan dekorlar ve çalışma alanlarının analizi yapılır. Ardından davetli kişi sayısı ve etkinliğin türüne göre hazırlıklara başlanır.

Şirket bünyesinde, organizasyonlar için çalışan 10 kişi vardır. Tüm ekip uyum içerisinde çalışır ve kısa sürede işlemleri tamamlar.

blank

Davet Organizasyon Hazırlıkları

İşlemlere ilk olarak masa ve sandalyelerden başlanır. Kişinin istediği dekor belirlenir ve o dekora göre masa sandalyeler ayarlanır. Ardından masalarda istenilen dekorlar ve süsler ayarlanır.

Aşçılar alana getirilir ve davet sahiplerinden yemek listesi istenir. Fakat şirket tarafından oluşturulmuş bazı yemek paketleri vardır.
Bu yemek paketlerine göre, düzenlemeler yapılabilir.

Davet için her şey hazır olduğunda, başlayacak olan saate kadar bekleyiş gerçekleştirilir. Konuklar mekana geldiği zaman, şirket çalışanları tarafından kapıda karşılanır ve yerlerine oturmasında eşlik edilir.

Davet sahibinin isteğine göre hizmete başlanır. Etkinlik süresince, komiler ve garsonlar masa ile ilgilenir. Yemekler yendikten sonra, aynı şekilde toplanır ve masalar temizlenir. Bitiş saati yaklaştığı zaman, konuklara aynı şekilde hizmet edilir ve mekandan güvenle ayrılmalarına yardımcı olunur.
Etkinlik tam anlamıyla bittikten sonra, mekan toplanır ve eski haline çevrilir.

blank

Düğün Organizasyon Paketi

Düğünler uygulanan konsept bambaşkadır. Düğün nerede yapılacak ise, o alana göre hareket edilir. Paketler içerisinde, plaj düğünleri, kır düğünleri ve salon düğünleri vardır. Hepsine göre bir dizayn vardır ve süslemeler ona göre yapılır.

Fakat tüm düğün çeşitlerinde yapılan hizmetler aynıdır. Paketlerin içerisinde yer alan hizmetler, genelde tercih edilen ve istenen hizmetlerdir. Bu hizmetlere, eklemeler ve çıkartmalar yapılabilir. Fiyatlar da bu değişimlerden dolayı farklılık gösterebilir.

Düğün organizasyonları, düzenlenen etkinlikler arasında en gösterişli olanıdır. Şirket bu konuda oldukça profesyoneldir ve göz alıcı bir ortam yaratır. Paket içerisinde yer alan hizmetler şu şekilde sıralanabilir.

•Konfeti ve havai fişek şovu
•Gelin yolu kiralama
•Lazer gösterisi
•Müzik sistemi kurulması ve DJ
•Şamdan ve supla temini
•Ses sanatçısı
•Catering hizmeti
•Masa ve sandalye süsleme

blank

Düğün Organizasyonun İşleyişi

Düğün organizasyonlarının başlangıcı, mekan seçimi ile başlar. Çiftler düğünü yapacak mekan bulamadıysa, şirket tarafından önerilen mekanlara geçebilir. Bu mekanlar bazı manzaralara sahiptir ve istek durumuna göre temin edilebilir. Ayrıca firma ile anlaşmalıdır ve çok uygun fiyatlardadır.
Mekan seçimi için, çiftler mekana yönlendirilir ve kontrol yapılır.

Seçimler yapıldıktan sonra, şirket ofisine tekrar gelinir ve istenen hizmetlerin bilgisi alınır. Düğün sahipleri, istediği tüm hizmetleri listeler ve plan oluşturulur.

Düğün süresince, plan çerçevesinde ilerleme gösterilir ve ona göre hareket edilir. Buna ek olarak yapılacak olan işlemlerin kısa bir raporu da, çiftlere verilir.

blank

Organizasyon Personel Uyumu

İlk olarak mekana gidilir ve çalışanlar mekanın çeşitli kontrollerini yapar. Mekan üzerinde çalışılacak alanlar ve eklenecek dekorların analizi yapılır. Ardından işlemlere başlanır.

Çiftlerin seçtiği sandalyeler ve masalar mekana getirilir. Mekan içerisinde, çiftler de bulunur ve isteklerine göre hareket edilir.
Tüm işlemler, çiftlerin istediği gibi ilerler ve son bulur.

Masalar ve sandalyeler süslendikten sonra, ses sistemleri kurulur. Daha sonra düğün yemekli ise, aşçılar ve garsonlar mekana getirilir. Düğünlerde hizmet kusursuzdur.
Tüm gece boyunca her masaya ayrı bir garson verilir ve tüm gece o masa ile ilgilenir. Aşçılar da, 30 yılı aşkın yemek sektöründe yer alan kişilerdir.

blank

Organizasyon Menü

Her damak tadına ve zevke hitap eden yemekler yaparlar.
Zaman geldiği zaman, istek durumunda kapıya güvenlikler ve valeler de yerleştirilir. Bu istek düğün sahiplerine bırakılmıştır. Mekana gelen konuklar kapıda karşılanır ve ufak ikramlar verilir. Tüm konuklara, masa numarası belirlenmiştir. Bu masa numaralarına göre, çalışanlar davetlileri masalara yönlendirir.

Ardından düğün başlar ve çiftler sahneye gelir. Çiftler ile ilgilenen devamlı bir çalışan vardır. İstekleri ve arzularını anında karşılar. Meşale, havai fişek, konfeti tarzı şovlar tamamlandıktan ve merasim bittikten sonra,

DJ sahne alır ve müzik çalarak ortamı neşelendirir. Yemekler ve ikramlar verilir ve aynı şekilde temiz bir şekilde toplanır. Davetlilerin isteği için, ayrı ayrı çalışan görevliler vardır.

blank

Düğün bittikten sonra, mekan aynı şekilde toplanır ve mekanın ilk haline getirilir. İstek durumuna göre, mekana kameramanlar da tahsis edilebilir.
Kameramanlar, düğün süresince fotoğraf ve video çekerler. Düğün sonunda çekilen fotoğraf ve videolar teslim edilir.
Organizasyon Müşteri Memnuniyeti

Davet & Düğün Organizasyonlarının Rapor Sunumu

Organizasyonlar bittikten sonra, etkinlik sahipleri ofislere çağrılır. Etkinlik süresince yapılan tüm işlemler ve hizmetler detaylı bir şekilde raporlanır. Raporlara göre fiyatlar belirlenir ve faturalandırılır. Etkinlik sahipleri, bu raporları detaylı bir şekilde inceledikten sonra teslim alır.
Son olarak memnuniyet derecelerini ölçmek amacıyla bazı sorular yöneltilir.

Şirket bu sorulardan alınan geri bildirimlere göre hareket eder ve bazı yeni düzenlemeleri yürürlüğe koyar.

Related Posts

Bir cevap yazın