Davetiye yada nikah şekeri gibi önceden hazır olması gereken ürünleri düğün zamanı öncesinden araya sıkıştırmadan rahat bir şekilde seçim yapmanız için gerekli zamanı ayırmanızı tavsiye ediyoruz. Eğer düğün yada diğer etkinlik için yapacağınız organizasyonun gününe çok az bir zaman kala çalışma yapmanız durumunda kesinlikle hazır olan modellerden sipariş vermeniz gerekir.

Ortalama bir düğüne 2 ay kala yada 45 gün kala bir zamanda davetiye hazırlığının yapılması ve basılmış olan davetiyelerin zarf içerisine konulması yada katlanması gibi işlerinin yapılması dağıtım için hazır hale gelmesi önemlidir.

blank

Öncelikleri etkileyen faktörler nelerdir

Kokteyl yada yemek gibi farklı bir organizasyonun bulunması durumunda hazırlıkların daha erken başlaması gerekir. çünkü yemek için lcv tarihi en az 10 gün öncesinden olması lazım bu tarihten önce de kartların dağıtılması gerektiğini düşünürsek bunlar için en az 45 gün bize ihtiyaç vardır.

Misafirlerin daha önceden yaptıkları kendi programlarına takılmamak için önceden onlara bir davetiye gönderimi yaparız ki bize ait olan düğünden haberdar olsun ve o tarih de farklı bir yere söz vermesinler bizim etkinliğe katılacak iseler proğramlarını bizim tarihe göre ayarlasınlar.

Öncelik düğün yada diğer etkinlik için yapacağınız organizasyonun gününe çok az bir zaman kala çalışma yapmanız durumunda kesinlikle hazır olan modellerden sipariş vermeniz gereklidir. ortalama bir düğüne 2 ay kala yada 45 gün kala bir zamanda davetiye hazırlanır

Katılımları önceden bilmekte fayda vardır mekan sahibi ile yemek kişi sayısı yada organizasyon firmaları ile kişi başı anlaşmalarda gerekli olacaktır. aşağı yukarı kişiler bilinse de belirli bir sayı da fire olayları olabilir çok az da olsa fazla kişi gelebilir böyle durumlar için mekanların ekstra fazladan menüleri vardır

blank

Davetiyeler Ne Zaman Dağıtılmalı

Normal köy yada şehir düğünlerde davetiye dağıtma günleri farklı olabilir. köylerde insanlar sabit olarak böyle düğünlere katılmaları gerektiğine alıştıkları için yada o düğüne gitme mecburiyetleri olduğu için onlara 15 yada bir hafta önceden davetiye verilse bile herhangi bir sorun ile karşılaşılmaz fakat şehir yada kalabalık bir ortamda çok geniş aile çevresine sahip olan insanların böyle zamanlarda çok önceden uzak ta bulunan akrabalarına davetiyeleri göndermeleri gerekir.

Davetiye sayısı ve davetli sayısı çok olduğundan bunların hazırlıklarını yapmak davetiyeleri hazırlamak çok uzun zaman alacağından bunlar için bir hafta gibi bir sürenin ayrılması gerekir.

Sipariş çalışmalarında özel durumlar olabilir böyle zamanlarda günlük olarak çalışmaları denetlemeniz gerekebilir. aksi bir durum çıkması durumunda farklı bir firmaya geçiş yapmak için gerekli zamana ihtiyaç duyulabilir. her zaman aksilikler çıkabilir.

blank

Böyle zamanlar çok stresler yaşanabilir. bu streslerin üzerinden gelmek ancak sakinlik ve mantıklı düşünmek ile olur. düğün öncesi çiftlerin işlerini halletmeleri için tatlı dilli olmaları ve işlerinin ilerleyişine bakmaları en doğrusudur. polemiğe girerek vakit kaybetmeleri doğru değildir.

Aile bireylerinin isteklerine göz yummamak ve onların söylediklerini dikkate almakta bazen işe yarayabilir. nede olsa tecrübe her zaman bilgiden üstündür. önceden evlenmiş olan çiftlerin sözlerine ve tecrübelerine bakarak kendi programınızda oluşacak hataları da gidermeniz mümkündür.

Bizim kültürümüzde düğünümüze katılan birinin düğününe katılma gibi manevi bir mecburiyet olduğu için bizler bu konuda çok hassasa davranmaktayız. katılımcının herhangi bir bahane yada engel üretme nedeni olmasın diye günler öncesinden davetiye dağıtmak da doğru bir seçenek değildir

İnsanlar sizin için 1 ay yada iki ay öncesinden program yapamazlar yada düğün tarihlerini akıllarında tutamazlar çok erken dağıtmak da zararlıdır. çok erken bir zaman olduğu için düğün tarihi akıldan çıkabilir. bizler çoğu zaman iki ay kala geç kaldık gibi sözler ile yanımıza gelen çiftleri gördük bizim akrabalar çok uzak ta diye ay önceden davetiye dağıtmak isteyenlere şahit olduk ve onlara her zaman söyledik bu kadar acele etmeyin aylar öncesinden kimse aklında tutamaz biraz program zamanına yakın günlerde davetiyelerini dağıtın.

blank

Kısaca konumuzu net olarak özetlersek yemekli düğünlerde siparişler 40 gün öncesinden hazır olursa yeterlidir diğer düğünler için de 25 gün önceden siparişlerin hazırlanması yeterlidir. dağıtımlar için 20 gün yemekli olan etkinlikler için 15 günde diğer düğünler için yeterli bir zamandır.

yada az sayıda davetlisi bulunan otel yada restoran yemekli düğünlerinde organizasyon firmalarının yapmış oldukları anlaşmalar doğrultusunda bu sayı 10 güne kadar inmektedir. çok uzun zaman önceden yapılan organizasyonlarda davetlilerin son anda çıkabilecek yeni programları sizin etkinliğinize katılmalarını engelleyebilir. bizim müşterilerimize tercihimiz 10 gün maksimum 15 gündür.

Bundan fazlasını tavsiye etmiyoruz. zaten  düğün etkinliği yapan yemekli salonlarda bu tür hazırlıkları 4 gün öncesinden yapmaktadırlar onların bu kadar uzun zaman istemeleri sadece kendilerini daha rahat hareket etmeleri için zaman kazanmaktan başka bir şey değildir.

30 gün öncesinden sizin davet ile ilgili nasıl bir hazırlık yapılabilir ki çünkü haftada bir düğün olduğunu düşünsek bile sizden bir hafta önceki düğün için hazırlık yapılacağı için sizin düğün için pek bir çalışma yapılmaması gayet normal dır

Related Posts

Bir cevap yazın