Nişanda Davetiyeyi Kim Bastırır?

Özel zamanlarda ve hayatın her anını birlikte paylaşmak için ilerlenen yolda, atılan ilk adımları yakın çevre ve akrabalar ile yaşamak daha keyiflidir. İnsanların ilk izlenimlerini oluşturan söz veya isteme törenlerinden sonra gerçekleşen nişan törenlerinde, kişiler dış mekan tercihlerini daha sık olarak seçmektedir. Bu gibi durumlarda özel olarak tek tek duyuru yapmak yani, geleneksel yöntem olan davetiye dağıtımı yapmak gerekir.

Birbirinden şık baskı ve tasarımlara hakim olarak üretilen modelleri, en sıra dışı ve hiç bir yerde kolay kolay bulunmayan tasarımları tercih etmek, her gelin ve damadın beklentileri arasındadır.

Bu gibi durumlarda sektörün açıklarını bilen ve uygulayan e- davetiyelerin satışını gerçekleştiren mağazalarda, birçok şekilde farklılık yaratan modelleri görebilmek mümkün olmakla birlikte, kişiler kendi istek ve taleplerine özel olarak eklenti ve değişiklik yapabilme imkanına da sahiptirler.

 

blank

 

Nişanda nasıl davetiyeler tercih edilmesi daha uygun olur?

Düğünler için beyaz yoğunluklu davetiyelerin tercih edilmesi, bembeyaz gelinliği ve mutlu sonu simgelerken, nişan davetiyeleri tam aksine çok daha hareketli ve renkli olabilir. Mükemmel baskı kalitesine sahip,

– kabartmalı
– 3 boyutlu
– aksesuar eklentili

olarak birçok farklı tasarım ve model bulabilmek mümkündür. Kadınların pek çoğu görsellikte hem şık, hem de abartıya kaçmadan değişiklik beklentisi içindedirler. E davetiye kategorisinde istemedikleri kadar çok fazla çeşit bularak, kendi isteklerine göre seçim yapabilirler.

Nişan hazırlıkları başlarken, çok kısa zaman içerisinde sipariş gerçekleştirerek sadece 1 hafta içerisinde davetiyeleri teslim almak mümkündür. Çalışan ve yoğun olarak zamanı kısıtlı olan çiftler için e- davetiyelerin satışını gerçekleştiren sitelerden 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz olarak nişan davetiyesi siparişi geçilebilir.

 

blank

 

Nişanda basılacak davetiyelerin seçimini kim yapar ve ücretini kim öder?

Nişan davetiyelerini genel olarak bir farklılık olmadıkça damatlar gözlemler, gelinler uygular adeti her zaman her yerde aynı olmak üzere, gelinlerin seçimi ile temin edilir. Davetiyelerde, özellikle nişan törenlerinde herhangi bir kısıtlama veya şart bulunmamaktadır.

Birbirinden mükemmel ve sıra dışı olarak tercih edilebilen davetiyeler, nişanda gelin konseptine uygun olarak rengarenk seçimlere de hakim olarak tercih edilebilir. Görselliğe önem veren damatlar da nişan davetiyesi konusunda istek ve fikirlerini tasarlama kısmında öneri olarak gelinlere sunabilir.

Özellikle mükemmeliyetçi gelinler, özel konsept olarak tercih edilen ağır avangart modellere daha çok ilgi duymaktadır. Yeni teknolojik baskılara hakim olan davetiyelerde, son yıllar ücret olarak çok uygun ve paket halinde tüketicinin bütçesi düşünülerek fiyat sunumları gerçekleştirilir.

Sıra dışı bir durum söz konusu olmadıkça, nişanı kız tarafı üstlenen durumlarda davetiyeyi de kız tarafı bastırabilmektedir. Gelinlerin üzerinden yükü almak isteyen damatlar ise, farklı bir jest yapabilir ya da adetlerde gelin evine yük bindirme durumu söz konusu değilse, damatların da ödemeyi gerçekleştirmesi mümkün olabilir. Son söz ve model tercihi her zaman çiftlerin karar vermesi gereken bir durumdur.

Related Posts

Bir cevap yazın