Farklı alanlarda kullanımı olan, yapılacak bir düğünü ve nişanı ya da diğer birçok organizasyon çeşidi adına bir kibar ve hoş bir çağrıda bulunmak için tercih edilen materyallere davetiye denir.

Tasarımları hangi organizasyon için kullanılacak ise değişiklik göstermekte ve günümüzde sayısız model fırsatı ile ve kişisel isteklere bağlı kalınarak seçim yapılabilmektedir. Sade modeller ya da modern çizgileri olan, değişik süslemeler ile zengin bir hale getirilmiş davetiye çeşitleri, her sene daha fazla bir artış göstermekte ve yapılacak bir organizasyon adına insanların önlerine sunulmaktadır.

 

blank

 

Davetiye Çeşitleri

Düğün ya da nişan ve sünnet ile birlikte kına veya farklı birçok organizasyon adına davetiye çeşitleri piyasa üzerinden seçilebilmektedir. Kişisel isteklere ya da bütçeye göre seçim yapılabilecek olan davetiye modelleri arasından bir seçeneği tercih edebilir ve bunların üzerlerine farklı süsleme eklemeleri de talep edebilirsiniz. Bunlar arasında;

Özel olarak hazırlanmış hasır ipli davetiye modelleri şu anda en fazla ilgi gören çeşitler içerisindedir. Zarf kısımları ya da direk olarak davetiye kağıtlarının üzeri farklı danteller ile sarılmış modeller de ilgi çekenler arasında yer almaktadır.

Kraft kağıtlı ve kaliteli davetiye modelleri ile birlikte köşeleri ya da tüm kenarları değişik çiçek modelleri ile tasarım yapılmış davetiyeler gelin adaylarının gözdesidir. Bisiklet desenli davetiyeler, kelebekli davetiyeler, hareketli ve mizah dolu karikatürlü davetiye çeşitleri yine kişisel tercihlere göre seçim yapılabilecek geniş bir model fırsatı ile genç nesil için hazır kalıplar halinde beklemektedir.

Ayrıca resimli ya da kalpli davetiyeler, İstanbul’un farklı yerlerini tasvir eden davetiyeler ve kutulu davetiye çeşitleri de bulunmaktadır.

 

blank

 

Eski dönemleri seven çiftler için ise bir farklılık yaratmak adına tuğralı ve ferman şeklindeki davetiyeler, sıra dışı ve değişiklik isteyen çiftler adına özel bir tasarım ile yapılabilmektedir. Daha detaylı davetiye modelleri isteyenler için ise 3 boyutlu davetiye çeşitleri, Lüks VIP davetiyeler ve en yeni çeşitler arasında olan Alyans modeller de yine beğeni toplayan davetiyeler içerisinde yerini almış durumdadır.

Bunlar gibi daha sayısız modeller içerisinden kişisel zevklere ve isteklere göre tercih yapmak ve seçimde bulunmak mümkündür. Üstelik bütçeye göre sade modeller arasından da en yeni davetiye çeşitleri seçimi yapılabilir.

En Güzel Davetiye Modelleri

Özgünlükte ve çeşitlilikte sınır tanımayan, her geçen gün daha değişik fikirler ile farklı organizasyonlar düzenleyen kişiler adına davetiye çeşitler sürekli olarak kendisini güncellemeye ve yenilemeye devam ediyor.

Özellikle hasır ipler ile benzenmiş, değişik ve şık dantel çeşitleriyle sarılmış ya da 3 boyutlu davetiye modelleri ile birlikte kabartmalı şekilde iç kısımlarından özenli ve dikkatli bir biçimde oyularak yapılmış olan modeller, özellikle düğün ya da nişan yapacak çiftlerin oldukça fazla ilgisini çekmekte ve tercih edilmektedir. Elbette diğer bütün organizasyonlar adına da yine tüm bu seçenekler en önde gelen seçimler arasındadır.

Related Posts

Bir cevap yazın