Evlilik hazırlıkları yaklaştıkça çiftleri büyük bir heyecan sarmaktadır. davetiye seçimi de bu heyecan anlarının yaşandığı önemli olaylardan biridir.  Çiftlerin kendi hayallerini süsleyecek olan tasarımlar yaptırmak istemeleri özel tasarımlı modellerin önemini arttırmaktadır. Özel tasarımları uzman tasarımcılar hazırlamakta olup çiftlerin isteklerine uygun modeller yapılmaktadır.

blank

Aynı zaman sıra dışı bir ürün yaptırmak için muhakkak sipariş tarihinden önce tasarımcılar ile danışılması ve karşılıklı müzakere edilmesi lazımdır.

Davetiye baskılarını uzman tasarımcılar ve matbaa ustaları ile ortaklaşa çalışarak ürünlerin hatasız ve kaliteli çıkmasını sağlamakta bir tasarımcının en önemli işidir. tasarımcının yapacağı ön çalışma hem müşteri için ön görüntüyü oluşturacak ve matbaa da ki baskısını yapan usta için son bitmiş hali de ortaya çıkarmaktadır

Davetiye seçerken ilk dikkat etmeniz gerekenlerin başında size ait olan bilgilerin davetiye üzerine yazılacağı zaman davetiyenin üzerindeki yazıların  yeterli düzeyde okunabilir olup olmadığını görmeniz gerekmektedir.

blank

Aksi takdirde karınca duası gibi yazılar karşınıza çıkabilir buda hiç hoş olmayan bir başlangıç olabilir. Davetiye modellerinizi düğün konseptine uygun hale getirmek için düğün de kullanacağınız renkleri davetiye üzerinde de çalışabilirsiniz.

Yada davetiye üzerine değişik aksesuarlar ekleyerek farklı bir konsept ortaya çıkarabilirsiniz. Davetiye tasarımları yapan firmalar olarak bizler müşterilerimizin istekleri doğrultusunda özel çalışmalar da yapmaktayız

Farklı etkinlikler için çeşitli renk ve tasarımlarda davetiye çeşitleri bulunmaktadır. bunlardan bazılarını sizler için bir kaç cümle hangi davetiye hangi etkinlik için kullanılarak bu konulara hakkında davetiye çeşitleri ilgili bir kaç bilgi paylaşımı yapmak istiyoruz.

blank

Düğün Davetiyeleri

Düğün davetiyeleri adından belli olduğu gibi düğün eğlenceleri için hazırlanmış görsel teması iyi olan kaliteli kagıtlar üzerinde tasarlanmış davetiye modellerini içermektedir. bu modelleri  yaz düğünleri, kış düğünleri ne göre  farklı renk ve modellerden oluşmaktadır.

Düğünler için bütün davetiye tasarımları uygun olmaktadır. düğünlerde yemekli yada yemeksiz olan organizasyonlar için farklı tasarımlı yada farklı kalitede davetiye çeşitleri üretilmiştir. yemekli bir düğün için daha ihtişamlı görseller tercih edilmektedir.

Düğün davetiyelerinde her çeşit model ve tasarımlardan oluşan davetiye örnekleri mevcuttur. düğünler için renkli, sade, Vintage, Retro, ilginç tasarımlı gibi davetiye çalışmaları yapılmaktadır.

blank

Nikah Davetiyeleri

Nikah davetiyeleri daha çok sade renklerden ve uygun fiyatlı ürünlerden oluşmaktadır. nikah için genel olarak sade renkler tercih edilmektedir. adaylar düğün davetiyelerini daha önemli olarak görmektedirler.

Tabi sadece nikah yapacak olan çiftlerimiz nikah davetiyelerine ayrı bir önem vermektedirler. bunların tasarımları diğer davetiye tasarımlarına göre daha sade olmakla beraber kullanılan kağıt kaliteleri de özel kağıtlardan oluşmakta yada üzerinde kabartma gofraj baskıları yapılmaktadır

Nikah için kullanılacak olan davetiye seçenekleri arasında düğün davetiye tasarımları da bulunmaktadır. istenilen davetiye yazısı da nikah için uyarlanabilir

blank

Kına Davetiyeleri

Kına davetiyeleri kına geceleri için tasarlanmış olup kına geleneklerine uygun olarak kırmızı bir gelin resmi yada gelin figürleri yer almaktadır. kına için özel davetiye çalışmaları mevcut olup klasik sade renkli kına davetiye çalışmalarımız da mevcuttur.

Kına davetiye modellerinde gelin figürü çalışmalarında özel kesimler uygulanarak kağıt gelin figürüne uygun olarak kesilmektedir. kına davetiyeleri diğer davetiye tasarımlarına göre daha ufak olduğu için bunlar tek başına zarfısz yada zarflı olarak da kullanılabilir

bazen de kına davetiyelerinde davetiye komple düz baskı olup üzerinde gelin resmi kullanılmaktadır. yada bir farklı figür kırmızı renkli zemin üzerinde tasarlanarak kına davetiyesi şekli oluşturulmaktadır

blank

Özel Davetiyeler

Özel davetiyeler de müşterilerimizin istekleri doğrultusunda kağıt ve renk seçenekleri kullanılarak istenilen her model yapılmaktadır. özel davetiye tasarımları için sizlerde kendi fikirlerinizi üretebilir.

Bazen çiftlerden gelen istekler üzerine yapmış olduğumuz çalışmaların sonunda çok sıradan olmayan değişik tasarımlı davetiye modelleri ortaya çıkarmaktayız

yada önceden tasarlamış olduğunuz bir modeli bize anlatarak onun çalışmasını yaptırabilirsiniz. burada en önemli konulardan birisi yaptırmak istediğiniz davetiye örneğini bizim tasarımcı Grafiker arkadaşımıza iyice en ince detayları ile birlikte anlatmanız gerekmektedir. istenilen her çalışmayı yapabilir miyiz onu da ancak örneği gördükten sonra karar verebiliriz.

blank

Vintage Davetiyeler

Vintage Davetiye çeşitleri bu sezonun en gözde ürünleri arasında yer almaktadır. bu modellerin tasarımları genelde özel olarak kendimiz tarafından tasarlanmaktadır. tasarımlar da çiçekli soft renkler kullanılır yada canlı renklerden oluşan çiçek deseni çalışmalar yapılır.

Retro desenli davetiyelerde evlenecek olan çiftlerimizin özel istekleri de göz önünde bulundurularak mevsimlik yada, bölgesel çalışmalar yapılmaktadır. örnek olarak kahve tonlarından oluşan çiftlerimiz için kahve desenli çiçek konseptleri kullanılarak çiftlerimize özel davetiye tasarımı yapılmaktadır.

Çiçekli vintage davetiyeler için kullanılan zarflar kraft  yada krem tonlarından oluşmaktadır.  zarf üzerinde davetiye deseni ile aynı görüntüde isimlik kartı basılmaktadır. ve bu isimlik kartının zarf üzerine bağlanması yada asılması için kendir (jüt) ip kullanılmaktadır.

blank

İlginç Davetiyeler

İlginç davetiyeler akordiyonlu, çekmeli, hareketli, sıra dışı örneklerden oluşmaktadır. resimli ve resimsiz olarak hazırlanmaktadır. İlginç davetiyelere örnek olarak Evlilik Cüzdanı, Ev Tapusu, Plak Şeklinde davetiye, Gelin Damat Şeklinde Davetiye,

Yada burada aklımıza gelmeyen çiftler tarafından bize gönderilmiş ve tasarlanması için ön çalışmaları yapılmış ilginç davetiyeler de bulunmaktadır. İlginç davetiyeler her zaman çiftleri ve aileleri mutlu etmekte olup ayrıca davetlilerinizin de hoşuna gidecek tasarımlar ortaya çıkmaktadır

Film Şeridi, Pasaport Temalı Davetiye, Karikatürlü Davetiyeler, Gelin Damat Karikatürlü Davetiyeler ve benzeri ilginç  figürlerden oluşan davetiye örnekleri bu kategori içerisine girmektedir.

blank

Magnet Davetiyeler

Magnet davetiyeler vitrin süsü ve dolaplar üzerinde hatıra süs olarak kullanılmakta olup çiftlerin düğün yada nikah törenlerinde davetiyeler ile birlikte yada onlardan bağımsız olarak diğer ikramların arasında kendilerinden bir hatıra olarak vermektedirler.

Magnet davetiyelerde matbaa baskılarında yüksek adetlerde fiyat çok uygun olmaktadır. düşük sayı yerine yüksek adetli magnetlerde seri baskı yapılacağı gibi daha az kalıp maliyeti oluşmaktadır

magnet ürünler metal olan bütün malzeme üzerine yapışmakta olup istenilen şekil ve tasarım yapılmaktadır. çiftlerin kendi resimleri ile yada eğlenceli bir karikatür resmi ile tasarlanabilir. magnet ihtiyaçları çok fazla olmaması durumunda az miktarlarda baskılar da yapılmaktadır.

blank

Lüks Davetiyeler

Davetiye için kaliteden yana olanlar lüks sıra dışı tasarımlar ile hazırlanmış davetiye modellerini tercih etmektedirler. lüks davetiyeler her zaman olduğu gibi kaliteli kağıtlar üzerine basılmakta olup yine kaliteli aksesuarlar ile süslenmektedir.

Lüks vip tasarımlı davetiyelerde kullanılan kağıtların kalitesi çok yüksek olmakla beraber bu davetiyeler için yapılan baskılarda genellikle altın yaldızlı baskılar ve yüksek kalite lazer kesim baskılardan oluşmaktadır

son zamanlarda kadife kumaşlar ile lazer kesimli özel tasarım davetiyeler çiftler tarafından tercih edilmektedir. lüks bir model çok pahalı olmayabilir. kaliteli ve kalın sıvamalı yaldız baskılı bir üründe görsel açısından ve ihtişamlı durumundan lüks davetiye olarak tercih edilebilir.blank

blank

Resimli Davetiyeler

Çiftlerin kendi resimleri ile hazırlattıkları davetiye modelleri resimli davetiyeler olarak adlandırılmaktadır. bu resimler düğün öncesi evlilik hazırlıkları sırasında çekilmiş bir fotoğraf olabileceği gibi normal bir zamanda çekilmiş sıradan bir fotoğraf ta olabilir.

Resimli davetiyeler de resimlerinizi gönderirken mail üzerinden göndermenizi tavsiye ediyoruz. mail dışında gelen resimlerde çözünürlük düşük olabileceği gibi bunların kaliteleri de oldukta düşük olmaktadır. yüksek çözünürlük lü resimler ile basılan davetiyelerin kalitesi daha iyi olmaktadır

Fotoğraflı davetiyeler çiftler tarafından tercih edilmesinin diğer bir nedeni de onlardan bir hatıra olarak sevdikleri tarafından saklanabilir olmasıdır. davetiye için ön çalışmalar yapılarak resimlerin görsel kaliteleri ayarlanmaktadır.

blank

Sünnet Davetiyeleri

Çocukların çok sevdikleri karikatürler  yada diğer çocukların kendilerine ait resimler kullanılarak hazırlanmış davetiye modelleridir. bu davetiyeler de düğün davetiye modellerinden faydalanılarak hazırlanabilir. ayrıca sünnet davetiye katalogları da mevcuttur.

Sünnet davetiyeler daha çok lacivert renkli baskılar ve aksesuar süslemelerinden oluşmaktadır. örneğin maşallah logosu yada nazar boncuğu gibi biblolar sünnet davetiye modellerinde çok tercih edilmektedir.

Sünnet davetiyelerinde taraftar futbol tasarımlı modellerde eklenmiştir. bunların üzerinde hem futbol tasarımı hemde sünnet çocuğunun resmi kullanılmıştır.

Related Posts

Bir cevap yazın