Gelin ve damatların en özel günlerini yaşarken sevdiklerinin de yanında olması için gönderdikleri davetiyeler, pek çok farklı tasarıma hakim olarak tercih edilebilir. Son yıllarda baskı ve tasarım teknolojisinin büyük oranda gelişme göstermesi ile sınırsız hayal gücü ile davetiyelere özel dokunuşlar gerçekleştirilebilir.

blank

– Özel tasarım el işçiliği ve kişiye özel olarak tasarlanmış davetiyeler.

– Karikatür içerikli ve 3 boyutlu renkli animasyon içerikli davetiyeler.

– Geçmiş yılları anımsatan bir o kadar da yenilikçi duruşa hakim olan modelleri.

– Nostaljik ve hareketli olarak tasarlanmış akordiyonlu davetiyeler

– Plastik şeffaf ve transparan malzemeler ile hazırlanmış olan şeffaf kartlı davetiyeler

–  Ferman şeklinde ve osmanlı tuğrası ile süslenmiş hat sanat tasarımlı davetiyeler

Gibi bir çok değişikliğe hakim olmaktadır. Gelin ve damatlar davetiye seçimi konusunda kendi tarzlarına hitap eden ve ya düğünün konseptini andıran davetiyeler de tercih edebilirler.

 

Hangi konsept için nasıl davetiyeler tercih edilir?

Düğün organizasyonunun gerçekleştirildiği ortam dış mekan alanında özellikle kır düğünü ve ya plaj düğünü olacak ise, kişiler, deniz kabuğu yoğunluklu, inci detaylı ve beyaz renk seçeneği ile davetiyelerin en şık tasarımlarını tercih edebilirler.

blank

Dileyen kişiler ise, e- davetiyelerin satışının gerçekleştirildiği yerlerden, organizasyona uygun ya da hayat ettikleri tasarımlara uygun modelleri tamamen kendileri boş bir sayfa ve şablon ile şekillendirebilirler.

Bu gibi durumlar, daha pratik ve hızlı şekilde sonuçlandırmayı, davetiyeleri daha erken zamanda teslim almayı, olası hataları önlemeye yardımcı olabilir.

İnternet üzerinden tercih edilen davetiyelerin hamurları dahi 1. sınıf kalitede, müşteri memnuniyetini ve prestijini daha çok yükseltmek isteyen online mağazalar tarafından en iyi şekilde gerçekleşmektedir.

Kır düğünlerinde, üç boyutlu iç açıcı görseller, animasyon ve farklı çizimli kabartmalı tasarımlar tercih edilebilir. Çok uygun rakamlarda paket seçenekleri dahi var olmaktadır.

Son yıllarda en trend ve sıklıkla tercih edilen modellerden biri, konsept hiç fark etmeksizin, gelin ve damadın çok özel anlatının davetiyelerin arka yüzlerinde yer alması ile, farklılık yaratan tasarımlara da sahip olmak mümkündür.

blank

Davetiyelerin seçiminde nelere dikkat edilmeli?

– Düğün organizasyonunun gerçekleştiği ortamın ağırlığına göre davetiyelerin de o konsepte daha uyumlu olması gerekir.
– Kişilerin özellikle belirledikleri ve hayal ettikleri tasarımları da gayet kolay bir şekilde değiştirip daha uyumlu tasarlayabilmek mümkündür.- Davet edilecek kişilerin, aile veya iş yaşamında olarak farklılık gösterdiği durumlarda, çok eğlenceli renkli bir davetiye, resmi kurumlarda çalışan ve resmi bir düğüne davet edilen kişilerin gözünde oldukça basit görünebilir.

– İş ve resmi alanlarda dağıtılacak davetiyelerin daha ağır, avangart ve sade olmasına özen gösterilmesi gerekir.
– Hem şık hem de ağır konseptlere özel davetiyelerin iç kısımlarındaki yazılar ve fontlarda, gereğinden fazla mizah içeriğine sahip olmamalıdır.
– Davetiyelerin iç kısımlarında düğün salonları ve klasik eğlenceli düğünler için daha özgün ve serbest tercihler yapılabilir.

– 3 boyutlu davetiyelerin kullanım alanlarını her konseptte tercih etmek isteyenler için, özel olarak farklı bir tasarım ve ya değişiklik uygulanarak her alanda tercihe açık hale getirilebilir.

,

Related Posts

Bir cevap yazın