YAZI KARAKTERLERİ NASIL OLMALI

Davetiye üzerine düğün, nikah, nişan, kına  gibi organizasyon ve etkinliklerinize ait bilgileri yazmak için kullanabileceğiniz en güzel ve uyumlu yazı karakterlerini davetiye örnekleri üzerinden bulabileceğiniz gibi bunları farklı yerlerde beğendiğiniz ve yazı fontu nun adını da öğrendiğiniz bir yazı karakterini uygulatabilir siniz.

blank

izlerde sizler için modelleri üzerinde bir çok farklı yazı karakterini kullandık. aslında tasarımların hazırlandığı aşamada yani davetiye modelleri henüz basılmadan önce bizler bilgisayar üzerinde en güzel uyumlu olacak yazı karakterlerini araştırarak baskısını yapmadan önce davetiye üzerinde bunun denemesini yapmaktayız.

Yapılan deneme sonucuna göre davetiye üzerinde görünümün nasıl olacağına karar verir ve ona göre gerekli olan değişiklikleri yaparız. deneme yapmadan asla ilk baskı yapılmaz. ve oluşması muhtemel olan renksiz görüntüler ortadan kalkar

Bu sonuçlara baktıktan sonra hangi yazı fontu hangi davetiye üzerine daha uygun ve diğer bilgilerin yazılmasından sonra okunurluğu nasıl olacak bilgiler okunacak mı yada fazla bilgisi olan çiftlerin bu model üzerinde yazdırmak isteyecekleri yazıları bu yazı karakteri ile uyumlu olabilecek mi gibi olasılıkları düşünerek en güzel olanına karar vermeye çalışmaktayız

blank

Davetiyeler üzerinde kullanabileceğiniz yazı karakterleri ve bu yazıların davetiye üzerinde kullanılış biçimlerini aşağıda ki örneklerimize bakarak da karar verebilirsiniz. fazla olmasa da burada sizin için işinizi kolaylaştırmak ve size daha iyi fikir sunması açısından bir kaç tane modeli birleştirerek yazı karakteri şeması oluşturduk. buradan seçim yapabilirsiniz

Bu Yazı Karakterlerini Nereden Bulabilirim

Yazı fontları şeklinde bilgisayarda arama yapıldığında birkaç örnek çıkacaktır. fakat biz asıl bu fontları nın bazılarını ücretli olarak aldığımız gibi bazılarında direk olarak katalogları hazırlarken onları özel yazı font sitelerinden almaktayız. bu sitelerin çoğu ücretli olduğu için bir davetiye üzerine kullanılacak yazı fontunu ücretli olarak almak biraz masraflı olabilir. aslında biz bir çok yazı fontunu önceden aldığımız için bizim yazı font revir klasöründe binlerce yazı fontu bulunmaktadır.

blank

Sizler ancak ufak çaplı fontlar bulabilirsiniz yada bu işte uzman veya tasarım bilginiz varsa fontların nasıl hazırlanıp kullandıkları hakkında bilginiz olmuştur. komple olarak kendiniz de bizim vereceğimiz PDF dosyası üzerinde tasarlayabilir bize gönderebilirsiniz.

Yada direk olarak yazı fontunu bize mail üzerinden göndererek sizin istediğiniz model üzerinde uygulanmasını sağlayabilirsiniz. en doğru yapılması gereken seçenek de bunun olduğunu düşünüyoruz. çünkü bizim tasarımı yapmamız daha doğru olacaktır.

montaj ve baskı aşamasında renklerin uyumlu olması için ve baskı kalitesinde sorun çıkmaması için çalışmanın bizim programdaki ve model üzerinde ki şablona uygun olarak tasarlanması gerekmektedir.

Örnek yazı karakterleri davetiye tasarımlarına göre değişebilir. en güzel tasarımı muhakkak çalışmayı yapan tasarımcı yapacaktır. Ürünler üzerinde bulunan orjinal yazı karakterlerini de kullanmak mümkün olduğu gibi tamamen farklı bir tasarım da istenebilir.

blank

 

Yazı karakterlerinden başka bir yerde beğendiğiniz olursa onu da mail yoluyla bize göndererek kendi davetiyeniz üzerinde istediğiniz yazı fontu ve büyüklüğü ile birlikte tasarımını yaptırabilirsiniz

Yazı Karakterleri Fiyatları Etkiliyor mu ?

Davetiye üzerine yazılacak olan yazıların çokluğu, azlığı ve farklılıkları kesinlikle davetiye fiyatı üzerinde hiçbir etkiye sahip değildir. ayrıca şunu da bilmekte fayda var. bir davetiyeyi güzel gösteren onun üzerinde ki yazı karakterleri ve yazının yazılış biçimidir.

Yazıların yazılış biçimleri özgürce istenildiği müşterinin zevkine uygun olarak yada müşteri tasarımcıya güveniyorsa onun zevkine de bırakarak yazdırabilir.

Yazıların yazılış biçimleri dışında yazıların rengi ve baskı türlerine göre fiyatları değişebilir. örneğin yaldız baskılar veya serigrafi baskıları fiyatı etkileyebilir.

Related Posts

Bir cevap yazın