Özel zamanların mükemmel tasarımlar ile taçlandırılması, konukların davete teşrif etmeleri için kendilerini çok özel hissettirecek davetiyelerin ile mümkün hale gelmektedir. Dış tasarımları, iç görselleri, yazım ve anlatım biçimleri oldukça farklı şekillerde, gelin ve damatların aslında tam anlamı ile kişiliklerini yansıttığı durumlardır. Mükemmel tasarımlara hakim olan davetiye modelleri,

gelin ve damatların sevdiklerini davet etme şekillerinde de önemli rol oynamaktadır. Kişiler, dış kalıplarını kendi tercihlerine göre belirlemektedir. Özellikle birbirinden değişik tasarımlara hakim olan modeller, her alanda farklılık gösteren çağrı metinleri, yani fontlar ile renklendirilebilir. Font anlatış ve açıklama içerikleri, davetiyelerin özelliklerine ve tasarım şekillerine göre de büyük oranda değişiklik göstermektedir.

blank

blank

 

Hangi davetiyelerin font özellikleri farklılık gösterir?

Sade ve avangart, yani resmi bir davetiyenin içerik yazısı da oldukça resmi ve mükemmeliyetçi olarak tercih edilebilir. E- davetiyelerin satışını gerçekleştiren sitelerde hazır fontları bulabilmek mümkündür. Kişiler kendi tercihlerine göre diledikleri içeriği üreterek yayınlatmakta da özgürdür.

Etkinlik zamanlarının temsili olarak farklılık yaratan modelleri, fontlarda da özellik olarak tasarıma uygun anlatım diline hakim olabilir. Davetiyelerin dış kısımları kişilerin renkli kişiliğini yansıtırken, fontların resmi ve kurumsal dil ile yazılması tercih edilmez. Daha renkli, eğlenceli ve okuyanları gülümseten yazılar içerebilir.

İş yemeği ve kokteyl davetiyeleri, mutlak suretle daha ciddi yazılara hakim olabilir. Genellikle gelin ve damatların kendi ağızlarından yazılan hitap şekli ile anlatımı, iş davetiyelerinde ise daha resmi ve kuruluşun genel davetini anlatan dil seçimi tercih edilir. Sünnet organizasyonlarında ise, en özgün içerikli fontlar tercih edilebilir. Okuyanların tebessüm etmek için tekrar okuyacakları tasarımlar, organizasyonu gerçekleştirme amacının ne kadar renkli ve eğlenceli durumlardan geçeceğinin anlatımı sergilenebilir.

blank

blank

 

Düğün için fontlar nasıl tercih edilir?

Konsept olarak davetiyenin şekli fontların seçilmesinde önemlidir. Eğlenceli iç ve dış görünüme sahip olan davetiyeler, davetlileri kıskandıracak kadar sıra dışı ve mükemmel özgün kelimeler içerebilir. Daha ağır ve resmi törenler için düzenlenen davetiyeler, daha sade ve ağır renklerden oluştuğu için, resmi ve daha sade ciddi anlatımlar ile düğün daveti yapılabilir.

Fontlar genellikle davetlilere hitap eden bir bölümdür. Davetiyenin asıl amacını içeren yazılardır. Bu nedenle, farklılaştırırken davet yoğunluklu olmasına da dikkat edilmesi gerekir.blank

Hangi yazı tiplerinde font tercih edilebilir?

Davetiyelerin ana rengi ve temasında hangi yazı tipi seçilmiş ise, aynı şekilde uygulama yapılabilir.

Özellikle uygulanması gereken sıra dışı yazılarda, renk talebi de mümkündür. Sünnet çocukları için daha serbest ve özgür davetiyeler basılabilir. Eğlenceli yazımlar, farklı tasarımlar ve istenen her tarza hakim olarak anlatım fontları içermesi olabildiğince özgür bırakılabilir.

E- davetiyelerin satışını gerçekleştiren sitelerde, genel olarak çok daha sıklıkla tercih edilen ve kararsız kalındığı durumlarda hazır şablon fontların yazım biçimlerinden de örnek alınarak tercihe göre farklılaştırılabilir.

Related Posts

Bir cevap yazın