Organizasyonlarda, konukların etkinliğe katılması için çok eski yıllardan beri gerçekleştirilen davetiye dağıtma işlemleri yapılmaktadır. Özellikle evlenecek çiftler için en heyecanlı bekleyiş aşamalarından biri de davetiyeleri konuklarına en iyi şekilde sergileme çabasıdır.blank

Çiftler ve sünnet çocukları, özellikle günler öncesinden davetiyelerin seçimi için kolları sıvar ve seçim, tasarım aşamasını eğlenceli bir duruma getirirler. Gelinlerin hayatlarında en önemli günlere şahitlik eden konuklarını, en iyi fermanlar ve davet etme şekli ile çağırmak hayallerinin önemli kısımlarından biridir.

blank

Düğün etkinliklerinde genel olarak davetiyeler büyük rol oynar. ” Hani davetiyeniz, bana neden gelmedi?” diyen teyzelere, amcalara yetiştirmek ve bu gibi sorulara sebebiyet vermemek için fazla fazla bastırılan davetiyelerin, en güzel, en ince detaylar düşünülerek tasarlanmış olması mühimdir.

Her şey gibi bu da kusursuz olsun istenir. Ömür boyu sürecek mutluluklarına imza atarken, herkes yanında olsun isterler. Özel olarak birbirinden farklı tercih edilen davetiyeler kadar büyük ve önemli etkenlerden biri, davetiyelerin içindeki yazı metinleri ve davetlilerin çağrılma şeklidir.

En sık kullanılan yazı metinleri neler?

Düğün davetiyelerinde genellikle mutluluğu bir arada paylaşmak için ağırlıklı olarak benzeri kelimeler kullanılır. Kişiler, bu gibi durumlarda, kendilerine özel olarak tasarladıkları ya da özgün olarak davetiyelerine kişiliklerini mizahi bir şekilde de yansıtabilirler.

blank

Davetiyeler çiftlere özeldir. Hayal gücünü kullanan ve sınırsız olarak seçenek tercihleri bulunan her alanda, hazır şablonlar üzerinde oynanabilir ve değişiklik yapılabilir. Yazı metinleri hazır şablonları ise;

– Klasik metinler
– Duygusal içerikli metinler
– Eğlenceli ve okuyanları tebessüm ettiren metinler
– Dini içerikler ile hazırlanmış hazır şablonlar olarak değişiklik göstermektedir.blankblank

Hazır metinlerde en sık tercih edilen yazılar nelerdir?

– Klasik metinlerde;
Bu mutlu günümüzde sizleri de yanımızda görmek isteriz.
Evlenirken sizleri de aramızda görmek isteriz.
Mutlu beraberliğe adım attığımız bu günde sizleri de aramızda görmek istiyoruz.
Düğünümüze katılmanızı canı gönülden dileriz.

– Duygusal ağırlıklı olarak;
Severek evleniyoruz. En mutlu günümüzde bizlere şahitlik etmeniz için aramızda görmek isteriz.
– Eğlenceli ve karikatür çizimi şeklinde;
Sevdik birbirimizi, evlenmek istedik, düğün törenimiz kalabalık olsun dedik. Sizleri de tam saatinde yanımızda görmek isteriz

blankblankblank

– Dini içerikli yazılar

Allah böyle buyurdu, biz yerine getirdik. Bütün sevdiklerimiz buyursun, mutluluğa şahit olsun. Gibi bir çok örneklendirme verilebilecek hazır metin şablonları bulunmaktadır.

Çiftler kendilerine uygun binlerce metin yazılarını en iyi şekilde tercih edebilirler. Metin yazılarını oluşturmada en önemli detaylardan biri, düğün konseptine uygun içerikli yazıların olması gereklidir.

İstenilen biçimde, el yazısı, net alfabetik çalibre yazı seçenekleri olarak binlerce farklı yazı tiplerini de seçebilirler. Genellikle yazım anlamlarını bozmayacak, her bireyin net ve rahat bir şekilde okumasını sağlayacak yazı biçimleri tercih edilir.

Yazı metinleri ise, oldukça kısa ve anlamlı kelimelerden oluşturulması gerekir. Göz yoracak ve uzun anlamsız cümlelerden oluşan metinlerin şıklık imajı için tercih edilmemesi gerekir.

Related Posts

Bir cevap yazın