Düğünler her zaman kişiler tarafından en çok merakla beklenen günler arasında olmuştur. bir gelinlik giyme zaman bir kızın ömür boyu hayatını renklendirecek veya bütün evlilik öncesi yıllarda hayalini kurduğu anlara sahne olacak bir yerdir. ayrıca düğünler de her iki taraf için ve aileler içinde en özel günlerden olacaktır. böyle bir gecede herkes en iyisinin olmasını ister ve kimse en ufak bir sorun çıkmasını istemez

blank

Düğün mekanları da çiftlerin isteklerine uygun olarak mekanlarını o kadar renklendirip ve canlandırırlar ki sanki insanın o mekanda bütün hayalleri gerçekleşecek gibi gelir. her şey çok iyi gözüktüğü bir zamanda ortaya çıkabilecek basit bir sorun bütün planı değiştirebilir. böyle zamanlarda aileler arasında gerginlikler yaşanabilir.

Yada gelin ve damat adaylarımız evlilik öncesi uzun bir hazırlık dönemine girecekleri için bu dönemde gerginlikler özel anlar veya stresli anlarda olabilir. bu yaşanan stresleri düğün günü bir kenara bırakmak ve o en özel geceye odaklanmak en doğru karar olacaktır. bazende mekan sahiplerinden kaynaklanmış bir hata olabilir. böyle bir durumda da soğukkanlı olmak gerekiyor.

sonuç itibari ile mekan sahibinin de elinde olmadan ekibinde ki personellerde çıkabilecek sorunlar olabilir. bunların hepsinin en kısa zamanda düzeleceğini düşünmek ve gerginlik yaşanmadan olayların çözülmesini beklemek her zaman iki taraf içinde en doğru karar olacaktır

bu günler daha sonraki yıllarda bir anı olarak hatırlanacak böyle durumlarda kişilere tavsiyemiz birbirlerini çok kırmamaları ve kendilerinin pişman olacağı kararları almadan önce sakin kafa ile düşünmeleridir. düğün öncesi bazı konularda aksaklıklar meydana gelebilir.

blank

böyle zamanlar her zaman olur davetiye seçimi nikah şekeri gelinlik damatlık veya düğün mekanı gibi ihtiyaçların giderilmesi ve araştırılması zamanında belirli sorunlar yaşanacaktır. bu tür konuları dikkate alarak en ufak ayrıntılara takılmamak gerekir. yada bu konular üzerinde çok fazla durmamak lazım kısa stresli zamanlar çabuk geçer önemli olan daha sonra pişman olunacak kararların alınmaması ve kalplerin kırılmaması.

Düğün zamanı örneğin düğün mekanında eğlence zamanında gelin ve damat çok aşırı heyecanlı olurlar böyle zamanlarda ailelerin onların heyecanlarına ortak olmaları gerekir. aileler bu zamanlarda çiftlere destek olacak kararlar almalı ve her konuda onlara yardımcı olmalıdırlar.

bazen bir salonda çıkacak ufak tefek aksamalar düğünlerin rezil olmasına neden oluyor. böyle zamanlarda çiftler daimi sakin olmalı ve çıkan kargaşanın içerisine girmemelidir.

blank

birbirlerine destek olmalı ve aileler yada personeller arasında çıkan sorunların yanında olmamalıdırlar bunları halletmek için farklı insanların olması ve bu ihtiyaçlarını giderecek üçüncü şahıs kişilerin devreye girmesi lazımdır.

Düğün mekanları aksesuar süsleme veya masa düzenleme ihtiyaçlarında gelecek olan davetlilerin kırılmadan onlara zarar vermeden en güzel şekilde idare etmek için bu işle ilgilenecek güler yüzlü insan dilinden anlayan personellerin görevlendirilmesi  gerekir.

bu personeller daha çok bu tür işler ile sürekli ilgilendikleri için nasıl tepki vereceklerini çok iyi bilmektedirler. personellerin bu konu ile alakadar olması düğün sahiplerini de rahatlatacak ve onların bu sorunlar içerisine girmelerine engel olacaktır. böylece hem yakın kişiler ile sorun yaşanmayacak hemde kimsenin mutsuz olmasına engel olunacaktır.

Related Posts

Bir cevap yazın