Sünnet düğünleri ailelerin en mutlu oldukları ve çocuklarının erkekliğe adım attığı günlerden birisidir. Aileler belki de kendi düğünlerinde  yaşadıkları heyecanı kendi çocukların sünnet düğününde daha fazlasını yaşarlar. bu örneği de yaşamış biri olarak bu heyecanın gerçekten çok fazla olduğunu söylemek istiyorum.

Çocuklarda bu özel günde arkadaşları ile birlikte neşeli bir ortam geçirecekleri için onlarda da heyecan olması gayet normal olacaktır. yapılan hazırlıklar son ermeye ve düğün günü gelip çattığı gün duygular zirve yapar. eğer düğünde istenildiği gibi gittiği zaman çocuklarının  o kadar kalabalık içerisinde kendilerini gururlandıran bir aile için en büyük mutluluk yaşanmış olur.

blank

Ayrıca sonraki yıllarda yapmış olduğunuz bu düğünü çocuğunu ile birlikte hatırlamak ve onların bu mutlu günlerini birlikte görmek size ayrı bir mutluluk katacaktır. her zaman söyleriz özel günler gerçekten çok önemlidir.

Sonraki yıllarda bunun önemini daha çok anlayacaksınız. bir çocuğunuzun bu mutlu gününde sizin onun yanına olduğunu bilmesi ileri ki yıllarda çocuğunuzun size karşı olan davranışlarında bile hissedilecektir.

Düğün günü evde çok büyük tatlı telaşlar oluşabilir eve gelen akrabalar ve meraklı komşularımız büyük bir heyecan ile aranıza katılarak size yardım etmek isteyecektir. böyle zamanda yanınızda birinin bulunması sizi çok mutlu edecek olup kesinlikle tek başınıza kalmayı tercih etmeyiniz çünkü son dakika işler çok yoğunlaşır ve sizinde muhakkak birilerine ihtiyacınız olacaktır.

blank

Birde davetlilere yemek verilecek ise günler öncesinden hazırlıklar başlar ve mekan yada evin bahçesinde yada mahallede uygun bir yer seçilerek burası süslenip ışıklandırma çalışmaları da yapılarak görsel anlamda çok güzel bir yer haline getirilir. gün içinde program saatleri ayarlanarak yemek, mevlit, konvoy, çocuk gezdirme gibi değişik etkinlikler de yapılır.

Bunlar ailelerin bulundukları bölgeye göre örf ve adetlerine uygun şekilde yapılmaktadır. mevlit okutma işini hayırlı bir başlangıç olması açısından tercih edilebilir. mevlit saatleri öğle namazından sonra olabileceği gibi ikindi namazından sonra da tercih edilebilir.

Namazlardan sonra tercih edilmesinin nedeni ise gelecek olan imamın namazı kıldırıp gelmesi veya katılacak olan cemaatinde yine namazını kılarak gelmesi içindir. eğer yemek de verilecek ise bu yemek saati de öğlen namazından sonra olması açısından da çok uygundur.

blank

Sünnet Şekerleri
Bunlar daha çok çocukların çok sevdikleri biblo yada oyuncak karakterler arasından tercih edilebileceği gibi veya dini temalı görsel biblo yada yazılar da tercih edilebilir. son günlerde yeni çıkmış olan lazer kesimli ürünler süslenerek sünnet şekeri olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Yada dini bir kristal vitrin süsünün üzeri süslenip hatıra kalması için yine çocuğun ismi de üzerine yazılmış olup vitrinlere çok güzel bir süs eşyası olabilecek şekilde hazırlanabilir. daha farklı olarak maşallah yazılı nazar boncuklar kullanılarak süslenmiş hediyelik şekerler de bulunmaktadır.

Şekerlerde son zamanlarda plastik malzemeler üzerine dini yazılar yazılarak süslenmiş gümüş ve altın yaldız renklerinde ürünler çıkmıştır. lazer kesimli ve ahşap olan malzemelerde aynı şekilde yine ürünler tasarlanmaktadır. bunların yine kenarlarına çocuğun ismi kazınmakta olup yada farklı bir etiket üzerine basılarak yapışmakta dır. plastik malzemeler sağlamlık yönünden çok iyi olup kırılma imkanı yoktur. ayrıca kullanışlı olup hatıra olarak da saklanabilmektedir.

blank

Sünnet Davetiyeleri

Bizim için en önemli konuda sünnet davetiyeleri bunların tasarımları aynı bir mutluluk veriyor. gerçekten bizde ekip olarak sünnet davetiyelerin yazılarını yazmaktan daha çok hoşlanıyoruz. çünkü burada bir çocuğun mutluluğu var. çocuk mutlu olup neşe saçtığı zaman bunun mutluluğunu bir çiftin mutluluğu ile kıyaslama yapmak imkansızdır.

Zaten tasarımlar daha az sorunlu ve daha keyifli geçiyor. bir çocuğun davetiyesini tasarlamak veya onun resmini davetiye üzerine koymak neşeli bir tasarım aşaması sonucu ortaya çıkıyor.

Bu davetiyeler de her renk mevcut olup ama daha çok aileler çocukların isteklerine bıraktıkları için mavi renkler tercih edilmektedir. davetiyelerin üzerinde maşallah yazısı renkli olarak yazılabildiği gibi nazar boncuğu logosu da koyularak süslenmiştir.

blank

çok fazla titiz davranan aileler içinde lüks tasarımlarda mevut olup ayrıca davetiye kataloglarında bulunan düğün davetiye modellerini de sünnet davetiyelerine çevirmek mümkündür.

Çocuklar her zaman kendi yaşları ile baktıkları için bunlar daha çok eğlenceli ve komik tasarımları tercih etmişlerdir. yada kendi resimlerini koyabilecekleri renkli modeller ile özel tasarımlar yaptırmak isteyerek hemde aileleri için bir hediye hemde akrabalarının saklayabileceği güzel bir sünnet davetiyesi hediyesi oluşturmak istemişlerdir.

Davetiyeler de zarf ve baskı kartları üzerine çocukların isimleri de yazılabildiği gibi farklı bir etiket de yapılarak süslenmektedir.

Related Posts

Bir cevap yazın