Sünnet düğünleri, çocukların hayatları boyunca unutamayacağı etkinlikler arasında yer alır. Anne ve babalar, bu organizasyonun kaliteli ve güzel olması için, bazı görsellikleri ön planda tutar. Sünnet düğünleri, geçmişten günümüze kadar gelen değerler arasında yer alır.

He çocuk belirli bir yaştan sonra, sünnet olur ve bu olay organizasyon haline gelmiştir. çocukların sünnet eğlencelerinde onları mutlu etmek farklı gösteri ve animasyonlar sergilenerek etkinliğe renk katılmıştır.

blank

Sünnet düğünleri, ufak bir olay olmaktan çıkarılmış ve kapsamlı bir etkinlik haline getirilmiştir. Özellikle son zamanlarda eklenen yeni görsellikler ile etkinlikler gösterişli bir duruma gelmiştir.

Sünnet Organizasyon Ekibinin Faydaları

Sünnet düğünlerinin yapılması ve uygulanması oldukça zor bir kavramdır. Anne ve babaların zahmet vermeden bu etkinliği muhteşem kılması için, sünnet organizasyonu ekibi hazır olarak beklemektedir. Organizasyonun amacı anne babaların hiç çaba göstermeden, etkinliği düzenlemesi ve güzel bir şekilde sonlanmalı

Organizasyon şirketi tarafından görevlendirilmiş 20 kişi, bu etkinliği profesyonel bir şekilde gerçekleştirmektedir. Yapılan organizasyonlarda görsellik ön planda tutulmaktadır. Gelen konuklara kaliteli bir hizmet göstermek amacıyla, birçok sünnet düğünü paketi bulunmaktadır.

Paketlerin özelliklerine göre, mekâna ayrı bir hava katılır. Paket seçimleri, sünnet sahiplerine bırakılmıştır. Tüm paketlerin fiyatlarının uygun olması da, organizasyonun farklı olmasını sağlamaktadır.

blank

Sünnet Organizasyonu Paketleri

Paketlerin ilk olanı süslemeli olandır. Mekandaki bulunan sandalyelere ve masalara süslemeler yapılır. Masa ve sandalye süsleri, kişilere numune olarak gösterilir ve fikir alınır. Bu tercihe göre işlemlere başlanır. Süslemeli paket içerisinde, mekan baştan aşağıya kadar farklı dekorlar ile süslenir. Sünnet yatağı da, ekip tarafından hazırlanır ve mekana getirilir.

Bu paketin içerisinde, davette yer alan çocuklar için animatörler bulunur. Animatörler, etkinlik boyunca çocuklar ile vakit geçirir ve kişisel gelişime katkılı oyunlar oynar. Paketin içerisinde olan başka etkinlikler de vardır.

•3 adet yeniçeri askeri mekanda yer alır.
•1 palyaço bulunur ve gece boyu çocuklar ile oyunlar oynar.
•Sosis balon ve yüz boyama aktivitesi yapılır.
•Oyunlar oynanır ve yarışmalar düzenlenir.
•Kapılar ve kemerler süslenir.
•Konfeti ve meşale gösterisi yapılır.

blank

İkinci paket ise, daha çok İslami ögelerin bulunduğu etkinliktir. Gece boyu görevli çalışanlar bulunur ve hizmet ederler. Etkinliğin yapıldığı mekâna, dini motifler eklenir. Ardından ilahilerin ve duaların okunacağı bir alan oluşturulur.

Bu alanda bulunan görevliler, etkinlik boyunca ilahiler okur ve hocalar dua eder. İlahileri okuması için, bir sanatçı yönlendirilir. Bu görevliler, dini sohbetler yaparak etkinliği farklı kılar. Bu paket içerisinde bulunan ögeler şu şekilde sıralanabilir.

•3 Adet yeniçeri askeri mekanda bulunur.
•2 kişilik sünnet tahtı temin edilir.
•Altın para gösterisi yapılır. Bu paralar sünnet çocuğu içeri girerken havaya atılır.
•Gün boyu görevli piyanist alanda bulunur.
• 2 adet semazen mekana gelir ve muhteşem ötesi gösteri yapar.
• İlahi sanatçısı gün boyu görev alır.

blank

Menüde ki Ekstralar

Sünnet davetiyeleri, gelenek ve görenekler içerisine yer alan bir uygulamadır. İçerisinde sünnet çocuğunun kıyafeti ile resmi veya bazı görsel temalar bulunur. Bu davetiyelerin sunumu ve yapılması organizasyon şirketi tarafından gerçekleştirilir.

Ofislerde tüm davetiye modelleri ve çeşitleri bulunur. Anne ve babalar bu davetiyeler sunulur. Beğenilen davetiyeler, basıma gönderilir ve hazır edilir.
İstenilen sayılarda basılan davetiyeler için, ebeveynlerden toplu bir isim alınır. Her davetiyeye, organizasyona gelecek olan kişilerin ismi yazılır. Bu işlemlerde, bilgisayar tarafından baskı makineleri ile yapılır.

Sünnet organizasyonun mekanı, organizasyonun içeriğinden daha önemlidir. Mekanın çevresinde yer alan alanlar, kişilerin dikkatini her zaman çekmiştir. Şirket ile anlaşmalı birçok, sünnet alanı vardır. Ne tür bir sünnet isteniyor ise, o alana tahsis edilir. Mekanlar arasında, doğa manzaralı ve deniz manzaralı mekanlar bulunur.

Ebeveynler organizasyonun yapılacağı alana kadar vermediyse, bu alanlar firma tarafından ayarlanır ve organizasyon o alanda yapılır. Mekanın tüm ücretleri, paket içerisine dahil edilir.

Sünnet organizasyonun ne tür bir organizasyon olması, kişilere bırakılmıştır. Yemekli yemeksiz veya alkolsüz seçimi yapılmalıdır. Yemekli organizasyonlarda, birçok görevli çalışan bulunur. Yemekleri yapması için, aşçılar tahsis edilir. Aşçıların işinde uzman olmasından dolayı, her damak tadına hitap eden yemekler bulunur.
Yemeklerin servis edilmesi ve dağıtılması, profesyonel garson ve komiler ile yapılır. İçecekler pahalı ve açık büfe olan düğünlerde ise, istenen tüm içecekler not edilir.

blank

Servis edilmesi ve hazırlanması için, bazı çalışanlar görevlendirilir. İçeği sınırsız olanlar için bazı fiyat eklemeleri yapılır. Yapılan tüm giderler ve harcamalar, paketin içerisine ekstra olarak eklenir.
İstek durumuna göre, organizasyona eklemeler veya çıkartmalar da yapılabilir. Bu değiştirmeler yapıldığı zaman, fiyatlarda bazı oynamalar olabilir. Ayrıca istek durumunda düğünlere kameraman da gönderilir. Kameramanlar, etkinlik boyunca fotoğraflar ve video çekerek, organizasyonu unutulmaz bir seviyeye getirir.

Buna ek olarak istek durumunda slayt gösterileri de yapılabilir. Mekana getirilen teknolojik araçlar ile slaytların sunumu yapılır.
Organizasyonun İşleyişi
İlk olarak, kişilere paketler sunulur. Paket seçimleri tamamen ebeveynlere bırakılmıştır. Seçim yapıldıktan sonra, eklenmesi istenen ekstralar sorulur. Daha sonra, organizasyonun plan aşamasına geçilir. Bu aşamada yapılacak olan tüm uygulamalar, not edilir ve hazırlıklar başlar. Her adım, plana göre atılır ve plana göre hareket edilir.

İlk olarak sünnet mekanının süslemesi yapılır. Seçilen örtüler ve dekorlar mekana getirilir. Son olarak sünnet yatağı hazırlanır. Üstelik bu işlemler yapılırken, ebeveynler her an mekanı kontrol edebilir.
Mekana eklenmesi istenen her şey eklendikten sonra, geriye sadece etkinliğin başlaması kalır. Basılan davetiyeler, kişilere teslim edilir ve tarih beklenir.

Etkinlik günü, kapıya gelen konukları karşılaması için çalışanlar görevlendirilir. Bu görevliler, hazırlanmış sünnet şeker veya kartlarını konuklara ikram eder. Kolonya ve lokum servisi yapıldıktan sonra ise, konuklar çalışanlar eşliğinde oturacakları alana yönlendirilir.
Her davetlinin oturacağı alanlar oluşturulur. Kişilerden alınan listelere göre, aile masaları veya çift masaları kurulur.

Daha sonra organizasyon başlar. Bu sırada 2 yeniçeri ise, devamlı çocuğun yanındadır. Etkinlik süresince çocuğun yanından ayrılmaz ve isteklerini yerine getirir. Daha sonra, çocukların bulunduğu alana, çocuklar yönlendirilir. Bu alanda bulunan palyaçolar ve animatörler çocuklar ile çeşitli oyunlar oynar ve zaman geçirir.

blank

Mekanda görevli olan çalışanlar, mekandaki davetlilerin bir isteği var mı diye devamlı orta alanda bulunurlar. İkramlar yapıldıktan sonra, sünnet çocuğunun gösterisi başlar. Yeniçeriler çocuğu alana getirir ve altın paralar atılır. Mekana yönlendirilen ses sanatçısı ile etkinlik devam eder.
Etkinliğin sonuna yaklaştıkça, konukların kapıdan çıkmasına yardımcı olunur ve kapıya kadar eşlik edilir. Kameramanların çektiği fotoğraflar konuklara verilir ve yapılan slayt gösterisi ekrana yansıtılır.

Organizasyon sonra erdiği zaman, mekanın tüm temizliği ve bakımı şirket tarafından yapılır. Kullanılan dekorlar ve eklemeler mekandan alınarak, ofise taşınır.
Ardından ebeveynler ofise davet edilir ve gider planı aktarılır. Etkinlik boyunca yapılan harcamalar ve giderlerin bulunduğu faturalar teslim edilir.
Faturaların bir örneği de, ebeveynlerin mail adresine gönderilir ve sorunsuz bir şekilde organizasyon sonlanır. Fiyatlar belirli paketlere göre ayarlanmıştır.

Paketler üzerine eklenen yeni ögeler ve görsel hizmetler bazı durumlarda yeniden fiyatlandırma yapılmasına neden olabilir. almak istediğiniz hizmetleri iyice gözden geçirip ihtiyacınız olan hizmet ürünlerini isteyiniz.
Organizasyon ve etkinlikler için eklenen dekor süslemeleri ve ufak tefek rutüş işlemlerini detaylı olarak hizmet dökümü şeklinde isteyiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın